V pátek večer to bylo slavnostní zasedání za účasti představitelů veřejného a širšího sportovního života, mj. zástupkyně Krajského úřadu Zuzany Kocumové, primátora Jablonce Petra Beitla, předsedy České unie sportu v kraji Vladimíra Boháče a dalších hostů. Na něm byla Čestnými uznáními jak ČSH, tak i ČÚS oceněna řada současných i bývalých funkcionářů jabloneckého oddílu házené. Jednalo se především o zakládající členy Petra Bacílka a Vladimíra Zikmunda, dále trenéry Poláka a Dědečka st.

Sobotní sportovní část oslav byla průřezem činnosti oddílu házené ve všech věkových kategoriích. Byla zahájena exhibičním utkáním mužů ELP Jablonec s loňským mistrem České republiky HBC Ronal Jičín.

Pragováci se jednoho z nejlepších současných extraligových týmů nezalekli, byť nastoupil v téměř kompletní sestavě, především s oběma TOP gólmany Veverkou a Kurialem. Pokud hráli Pragováci v základní sestavě, drželi se soupeřem krok až do přestávky, kdy byl stav 9:10. Ve druhé části hry již domácím poněkud začaly docházet síly a s příchodem střídajících hráčů a především s odpovědnějším přístupem hostí v obranné činnosti, narůstal úměrně i jejich náskok. Ten se zastavil na skóre 13:21 ve prospěch hostí. Samozřejmě zcela zaslouženě. Pragováci však odvedli nebojácný výkon s maximálním nasazením všech aktérů. Takže z toho byla velice pohledná házená, kterou diváci po zásluze odměnili závěrečným potleskem pro oba týmy.

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela M. Heinl 4, P. Trejbal a Hána po 3, Albani, Hrubeš a Bernardy po 1, Žák, Preisler, Hartig, Halmich, Patočka, Šatava a Meloun.

V dalším utkání předvedly své umění celky mladšího žactva. V této kategorii spolu mohou ještě hrát družstva smíšená, tedy děvčata i chlapci. Proti jabloneckému smíšenému družstvu, vedenému trenéry Hozou a Vančou, nastoupila děvčata DHK LOKO Liberec, trénovaná legendární Luckou Christiánovou. Liberecká děvčata jsou delší dobu spolu a jsou velice dobře připravena. Tomu odpovídal i výsledek 8:13, ten ale i podle slov trenérky Christiánové v tomto věku není vůbec důležitý.

Po kratší polední přestávce pokračoval odpolední program Mezinárodním miniturnajem mužů. Přestávku mezi utkáními vyplnily jednak ukázka utkání MINI žactva a přípravky trenérů J. Rybáka a Smrčky a „zlatým hřebem" programu utkání dvou týmů Staré gardy.

Protože se na tento turnaj nedostavil avizovaný tým z Polska, zaskočil za něho kombinovaným tým dorostenců ELP, doplněný o nedávné druholigové hvězdy Dědečka, Ziebikera a Svobodu. Za soupeře měli dorostenci A-tým mužů ELP a celek mužů z Neugersdorfu z Německa, který tak navázal s naším oddílem opět spolupráci po víc než dvacetileté odmlce.

Výsledky turnaje

TBSV Neugersdorf - ELP dorostenci 19:22 (9:8)

V kvalitním a vyrovnaném utkání zvítězili domácí dík lepšímu závěru.

Sestava a branky ELP: Frýda Hartig a Krčka po 4, S. Svoboda, D. Trejbal a P. Trejbal po 3, Preisler a Hušek po 2, Dědeček 1, Svoboda, Hejduk a Mony.

ELP muži - ELP dorost 23:14 (13:9)

Stojí za zmínku, že se hrála oboustranně moderní, rychlá házená, která nepostrádala překvapivé momenty. Jen někteří jedinci pozapomněli, že se jedná o přátelské utkání a vzali to trochu víc prestižně. Na kvalitě hry to však určitě neubralo a naznačilo, že ani po případném dalším oslabení týmů se není třeba obávat o další působení jak mužů, tak i dorostenců ve druhé lize. Velkým přínosem byl návrat Žáka po zranění a Halmicha po delší herní přestávce, jakož i zkvalitnění hry pivotů, zejména O. Heinla.

Sestava a branky ELP muži: Hlinka, Kysela Hána 6, M. Heinl a O. Heinl po 4, Žák, Patočka, Meloun a Bernardy po 2, Albani 1, Šatava, Halmich a Hrubeš.

Sestava a branky ELP dorost: Frýda Hartig 6, S. Svoboda, P. Trejbal a Krčka po 2, D. Trejbal a Preisler po 1, Dědeček, Svoboda, Hušek, Hejduk a Mony.

ELP muži - TBSV Neugersdorf 20:15 (10:8)

Opět velmi pěkné utkání, zásluhou obou týmů.

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela Hána 5, M. Heinl 4, Patočka 3, Žák a O. Heinl po 2, Albani, Šatava, Meloun a Halmich po 1 a Hrubeš.

Žlutí - Modří 24:20 (10:12)

Stará garda překvapila a sešla se v počtu, se kterým snad nikdo ani ve snu nepočítal. Byla jich bezmála dvacítka, a tak po mírném doplnění o několik mladších hráčů z týmu starších žáků trenéra Kaňky, vytvořili internacionálové dva týmy s názvy podle barvy dresů.

Obě družstva se střídala ve vedení a až v závěru druhého poločasu se vedení přiklonilo na stranu fyzicky lépe připravených „žlutých". Ale stejně jako u nejmladšího žactva a MINI v tomto utkání o výsledek vůbec nešlo. Zato bylo co rozebírat na večerním posezení v paseckém Chronosu.

Sestavy a branky Žlutí: Kubík, Roth Rybák 5, Ziebiker, Hanzlián a Janeček po 4, Svoboda, M. Tyl a Halmich po 2, Holan a Hušek. Modří: Novák, Polák Rozbora a Mačinec po 5, Dědeček a Hatschbach po 3, Mony 2, Janele a Hejduk po 1, Hoza, J. Tyl a Černák.

Oslavy pokračovaly také v neděli dopoledne na venkovním házenkářské hřišti v Pasekách, kde Pragováci připravili program pro nejmenší adepty házené, mající výhradně náborový a zábavný charakter.