Házenkáři ELP v odvetě porazili Chomutov

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Pragováci tak dokázali odčinit podzimní porážku z palubovky soupeře. V současné době jedou házenkáři ELP na vítězné vlně.

22.3.2011

Házenkáři ELP (v modrém) jednoznačně porazili Chomutov.Foto: DENÍK/Martin Bergman

Jablonečtí házenkáři vyhrávají v poslední době, co se dá a odnesl to i Chomutov. V souboji o lepší střed tabulky II. ligy házenkářů začali domácí ambiciózně a brzy vedli 3:1 a to ještě několik “loženek” doslova zazdili.
Hosté toho využili, zabojovali a v desáté minutě srovnali na 3:3. Tím skončilo jakési oťukávání a domácí zapnuli na plno v obraně, včetně gólmana Hlinky. Výsledkem bylo několik lehce získaných míčů a trestání soupeře z rychlých protiútoků. Čtvrthodinka s průběžným skóre 7:0 a tudíž vedení 10:3.
To Pragováci ještě v posledních šesti minutách před přestávkou zvýšili na 13:5. Byl to jeden z nejkvalitnějších prvních poločasů v jabloneckém podání v tomto ročníku soutěže.
Zřejmě však přišlo určité uspokojení a laxnější přístup domácích hráčů v nástupu do druhého poločasu a jeho vyrovnaný průběh během deseti minut a průběžný stav 17:10.
Po prostřídání základní sestavy, včetně gólmana, se hra domácích znovu zaktivizovala a během dalších deseti minut narostl rozdíl ve skóre až na deset branek – 23:13.
Hra to však byla značně nezáživná, protože hosté v obavě před debaklem jednak hru přitvrdili, a zejména využívali benevolence rozhodčích k jejich pasivní hře k pomalé rozehrávce, chozením si pro fauly a podobně.
Tím domácím evidentně otrávili hru, neboť se jim již nechtělo v rozhodnutém utkání chodit do mlýnice před soupeřovou i vlastní brankou. Posledních osm minut tak Pragováci prohráli 2:5 a druhý poločas 12:13.
Celkově si však připsali poměrně výrazné vítězství 25:18, o branku větší než byla jejich prohra na podzim v Chomutově (25:19). Tímto vítězstvím se již posunuli na páté místo v tabulce II. ligy s 19 body před Pardubice a na dostřel za Kolín a Ústí n. L. Je však třeba si uvědomit, že mají sehráno o jedno utkání více než tyto dva týmy.
Chomutov se tentokrát v Jablonci představil především jako bojovný tým. Pragováci však eliminovali jeho střelce a naproti tomu Michal Heinl svoji „normu“ téměř naplnil a další jeho spoluhráči se znatelně zlepšili. Rozdíl byl také ve výkonnosti gólmanů. Chomutovu citelně chyběl zkušený Kurial.

ELP Jablonec – Chomutov
25:18 (13:5)

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kubal – M. Heinl 9, Mrklas 5, Žák 4, Hána a Meloun po 2, Novotný, Svoboda a O. Heinl po 1, Sluka, Dědeček, Šatava a Šmika. Sedmičky: ELP 2 (1) – CHOM 4 (2), vyloučení 2 – 3. Rozhodčí: Halíř a Podzimek.

Autor: Petr Balatka

22.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Závody judistických nadějí v jablonecké sportovní hale.
5

Čtvrté kolo Samurajské katany přivítala jablonecká Městská sportovní hala

Historický pohled na původní nervové sanatorium v Martinově údolí. Dnes se zde léčí dospělí s dýchacími obtížemi.
5

Plíce ve Cvikově léčí i příroda

Pátrání po dívkách z Děčínska má šťastný konec, policisté je našli v Liberci

Liberecký kraj – Od neděle policie pátrá po dvou mladých dívkách z Děčínska. Podle policie měly v neděli večer nasednout v Děčíně na rychlík do Liberce. Od té doby o nich jejich rodiny neví.

Drama se podle hasičů nekonalo, prostě to klouže

Liberecký kraj – „Žádná kalamita, ani na Jablonecku ani jinde v kraji,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková v pondělí krátce před polednem s tím, že výjezdů k dopravním nehodám mají v tomto momentě pět.

Nakažených HIV je víc. V pátek začal Evropský týden testování na HIV a žloutenky

Liberecký kraj – Kampaň má za cíl upozornit na nutnost včasné léčby i na stále stoupající počet nakažených.

Krásky zdobí korunky z jablonecké firmy Šenýř Bijoux

Miss Czech Press se v sobotu v pražském Klubu Lávka stala Mirka Pikolová. „Splnil se mi můj sen a vyhrála jsem Miss Czech Press 2017. Chci moc poděkovat manželům Žanetě a Jiřímu Morštadtovým, kteří soutěž pořádají.