Jablonečtí druholigoví házenkáři ELP Jablonec porazili doma Slávii Hradec Králové 31:23 (13:12).V obou týmech chybělo po jednom klíčovém hráči – na straně hostí Kořínek, u domácích pro zranění Sluka. Hosté začali velezkušeně. Jejich počínání dirigoval především Dan Michajlík, protřelý Bundesligou SRN.

Domácí borci zpočátku tak říkajíc tahali za kratší konec a do třinácté minuty jen s obtížemi dotahovali jednobrankové vedení hostí – 6:6. Pragováci poprvé vedli po patnácti minutách a ve dvacáté to již bylo 10:7. To již na hřišti nebyl hostující Pácal, který si neodpustil likvidační faul na R. Hlinku a šel předčasně do sprch.

Stačilo však osm minut menší koncentrace domácích a bylo znovu vyrovnáno na 11:11. Do šaten šli domácí s minimálním náskokem 13:12.
I v nástupu do druhého poločasu předváděli Hradečtí, proč je kde kdo chválí jako překvapení letošního ročníku II. ligy.

Pánem na hrací ploše však stále víc začínali být domácí hráči. Ti si během dvanácti minut vybudovali čtyřbrankový náskok 20:16. Zároveň začali přehrávat soupeře především fyzickou připraveností a v následující desetiminutovce osmi brankami v řadě soupeře doslova převálcovali 28:17.

Posledních osm minut se dohrávalo víceméně z povinnosti. Hosté však nesložili zbraně, bojovali až do konce a korigovali skóre na konečných 31:23. Pragováci zůstávají nadále bez ztráty bodů, ale jejich vítězství nebylo ani zdaleka tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Kvalitnímu výkonu obou týmů se přizpůsobili svým výkonem i rozhodčí, kteří jej odpískali s přehledem.

V závěrečném hodnocení to ocenil i domácí trenér František Dědeček: “Před utkáním jsme měli trochu obavy z výkonu rozhodčích i zkušeného soupeře. Naštěstí se nepotvrdily – rozhodčí pískali rovinu, víc od nich nechceme. Soupeři skládám poklonu za zkušený a korektní výkon, s výjimkou zákroku na červenou pro Pácala. Budu se opakovat, ale opět jsem byl spokojen s nasazením a bojovností všech našich hráčů. Nyní nás čeká utkání pravdy proti posílenému Kolínu, který má odložené utkání z tohoto kola a přesto zůstává na druhém místě tabulky.”

Sestava a branky ELP: D. Hlinka a Rajdl – Mrklas 7, Svoboda 6, M. Heinl a Hána po 4, Dědeček a Žák po 3, O. Heinl 2, R. Hlinka a Ziebiker po 1, Šatava a Meloun. U hostí byli nejlepší Michajlík 8 a R. Skalický 6.
Sedmičky: ELP 6 (6) – HK 5 (5), vyloučení 4 – 4 + D. Rozhodčí: Lízl z Lovosic a Kasík z Mostu.