Po třítýdenní přípravě zaměřené převážně na fyzičku si Pragováci vyjeli poprvé zahrát do Mladé Boleslavi, kde ELP Jablonec podlehla domácímu týmu Škoda 28:26 (16:15).

Trenér dal záměrně příležitost širšímu kádru hráčů. Jak sám říká, hráli systémem tři plus tři, což neznamená způsob rozestavení na hřišti, nýbrž počet zkušených + dorostenců na hřišti v průběhu celého utkání s výjimkou posledních tří minut.

Domácí vsadili po většinu utkání také na mladé. Ti však jsou více vyhraní z dorostenecké ligy a tak měli téměř po celé utkání mírně navrch a vedli o 1 – 2 branky.

V prvním poločase, který skončil těsně 16:15, byl jasně nejlepším hráčem hostujícího týmu Svoboda. Do druhé části hry nastoupil po zranění a následné operaci do branky zkušený Kubal, a byl to on, kdo držel Pragováky tak říkajíc nad vodou.

V průběhu první čtvrthodiny II. poločasu se tak vedení přiklonilo na stranu hostí 18:20. Poté však přišlo tradičně několik neúspěšných střeleckých pokusů a domácí toho využili nejprve k vyrovnání a pět minut před koncem šli opět do vedení 26:25. Na poslední tři minuty poslal hostující trenér Dědeček do hry to nejzkušenější, co měl momentálně po ruce, ale k obratu ve skóre to nevedlo.

Přesto je možné hodnotit utkání jako velice přínosné, neboť ukázalo, co od koho lze očekávat. Příjemně překvapili oba Vraní, kterým se dařilo především v obranné činnosti, dobrý výkon podal i Trejbal. Ta však byla celkově vzato nejslabší částí herního projevu hostí. Vyráběli v ní hrubé chyby i zkušení hráči.

Sestava a branky ELP: Roth, Kubal – Svoboda 9, R. Hlinka a Mrklas po 4, O. Heinl, Matek a Žák po 2, Trejbal, J. Vraný a M. Vraný po 1, Holan a Šatava.
Příští program: Sobota 31. ledna od 15.30 hodin v Městské sportovní hale v Jablonci – přátelské utkání s prvoligovou TJ Náchod.