Jablonec – Loko Vršovice 29:23 ( 16:12)

Jablonečtí házenkáři pokračují ve vítězné šnůře a v dalším domácím střetnutí porazili v železnobrodské hale Loko Vršovice 29:23 a stále v tabulce drží 4. místo.

Do utkání Jablonečtí vstoupili nekoncentrovaně a hned v úvodních minutách soupeř z Vršovic ukázal, že dneska Jablonec body zadarmo nedostane. Rychlá kombinační házená dělala Jabloneckým velké problémy a hned v 5. minutě již prohrávali 1:4. Golmanu Kyselovi moc nepomohla obrana, změna přišla když na hřiště přišel zkušený Svoboda a obrana se zlepšila o 100%. Během dalších 15 minut Jablonečtí otočili stav na 11:7. Výborná obrana s brankářem Kyselou a rychlé přechody, byl důvod obratu střetnutí. Do konce první půle se již hra opět srovnala a stav byl 16:12.

Na začátku první půle opět dovolili soupeři snížit na 17:15 a pak i na 21:19. Opět atraktivní hra plná kombinací míchala jabloneckým hlavy a ti nevěděli, kam dříve skočit. Za stavu 23:21 2 chycené sedmičky za sebou brankářem Hlinkou a příchod Dana Trejbala na pravé křídlo rozhodl o osudu utkání. Dan Trejbal proměnil 4 trháky a jednou překonal brankáře hostí i ze spojky. V konci utkání sice hosté dvěma brankami snížili na konečných 29:23, ale byla to již jen kosmetická úprava.

Sestavy a branky : Kysela, Hlinka – Trejbal P. 9, Trejbal D. 5, Svoboda 4, Hartig 2, Novotný 2, Albani 2, Žák 2, Tomáš 2, Šatava 1, Jandera, Linka

Hodnocení trenéra Františka Dědečka: Jsem rád, že máme 2 body i když naše hra nebyla tak kombinační jako od soupeře z Vršovic, mrzí mě mírné podcenění na začátku obou poločasů, kdy místo abychom ukázali svoji sílu, tak musíme hned dohánět ztrátu, když se obrana dostane do provozní teploty, tak pak se nám hned lépe dýchá, bratři Trejbalové dnes ukázali svoje kvality, oba brankáři se dobře doplňovali a obrana vedená Svobodou v klíčových momentech utkání byla také kvalitní, chtěl bych poděkovat divákům, kteří přišli do brodské haly a podpořili nás, příští týden jedeme do Loun, tam se výpadkům v koncentraci musíme vyhnout, jinak tam nemáme šanci.