Chomutovští postupně vedli 1:4. Po vyrovnání Jablonce na 4:4 se následně ujali vedení 5:6. Jenže během 30 sekund se hosté dostali do dvojnásobného oslabení, to pro domácí znamenalo téměř minutu a půl přesilovky. Tu také náležitě využili a otočili průběžné skóre na 9:6.

V té době se doslova překonával domácí gólman Hlinka. Jeho jistota znásobila účinnost agresivní obrany Pragováků. Ti těžili především z takto získaných míčů k rychlým protiútokům, většinou efektivně zakončených. Náskok domácích tak těsně před koncem prvního poločasu narostl až na 15:10. Hosté však dokázali využít každou příležitost ke skórování, a tak do přestávky ještě snížili na přijatelných 15:12.

Nástup do druhé části hry byl u domácího týmu z kategorie snů. Opět skvělá obranná činnost hráčů s vynikajícím Hlinkou v brance dovolila hostům skórovat během prvních šestnácti minut pouze jednou.

To posunulo náskok Pragováků až na rozdíl deseti branek – 23:13. Za tohoto stavu dostal v domácí brance příležitost Kysela a v poli další hráči z lavičky. Přesto skóre dále utěšeně narůstalo ve prospěch Jablonce až na 28:15, což bylo čtyři minuty před koncem utkání téměř jasné vítězství.

Také soupeř předváděl kvalitní házenou, ale nedokázal se prosadit proti aktivní obraně domácích a již neměl sil, aby čelil rychlým protiútokům domácích. Jeho čas překvapivě přišel ve zbývajícím čase utkání, když domácí mladíci ve vítězné euforii vrhli všechny síly do útočné činnosti a poněkud zapomněli bránit. Hosté tak v samotném závěru čtyřmi brankami korigovali konečný výsledek na 28:19.

Zasloužené vítězství udrželo Pragováky tři kola před koncem soutěže v boji o nejvyšší příčky tabulky II. ligy házenkářů. Bohužel, jejich skvělý výkon tentokrát vidělo méně diváků než v předchozích utkáních. Po utkání však hráče opět odměnili bouřlivým potleskem.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela – Mrklas 8, M. Heinl 7, R. Hlinka 5, Hána a Žák po 3, Janeček a Meloun po 1, Dědeček, Sluka, O. Heinl, Ziebiker a Trejbal.
U hostů byl nejlepším střelcem Jindřich Bada s 9 brankami.

Sedmičky: ELP 2(2) – CHOM 6(5), vyloučení 2 - 2. Rozhodčí: Motl a Lorenc, diváků 152.