Házenkáři Elektro Pragy urvali dva šťastné body v Kolíně. Po prohře v těžkém venkovním utkání před čtrnácti dny v Pardubicích čekal mladý jablonecký tým další oříšek v podobě kolínských házenkářů. Ti ale také doufali v první vítězství v soutěži, když prohráli předchozí utkání na Slavii Praha a v Ústí nad Labem. Jablonečtí měli nyní volno kvůli odloženému domácímu utkání s Ústím, a tak se čekalo, jak se během dvou týdnů otřepou z porážky z Pardubic.

ČEKAL SE SOUBOJ OBRAN

Hosté nastoupili prakticky ve stejné sestavě, tým doplnil jedině Tomáš a na zápas s dorostem naopak odjel Jandera. „Úvod utkání byl vyrovnaný a od prvních minut bylo jasné, že to bude souboj obran. Když byl stav v 18. minutě 5:5, nikdo netušil, že to byla poslední kolínská branka v první půli," okomentoval průběh zápasu trenér Jabloneckých František Dědeček mladší. Vynikající jablonecký brankář Kysela ve spolupráci s pevnou obranou nedovolil domácím více skórovat. A naopak hostům se podařilo odskočit na rozdíl dokonce čtyř branek.

STŘELBA SE NEDAŘILA

V druhé půli Kolín zrychlil hru v přechodové fázi a pomalu srovnal stav na 12:12. Jablonci se nedařila střelba a technickými chybami nabídl soupeři šanci zdramatizovat zápas. V 50. minutě, za stavu 12:12, se podařilo hráčům Elektro Pragy vstřelit tři branky za sebou. Ovšem další čtyři minuty patřily zase domácím. A ti srovnali na 15:15. Do konce střetnutí chybělo dvacet vteřin, když domácí při signalizované pasivitě museli střílet. „Náš pivot Ondřej Heinl dlouhým pasem našel na pravém křídle Hrubeše, který rozhodl o šťastném vítězství pro Jablonec," vylíčil kouč Elektro Pragy.

Sestava a střelci: Chaloupka, Kysela - Hartig 5, Šatava 3, Matek 2, Tomáš 2, Žák 1, Preisler 1, Hrubeš 1, Radosta 1, Mony, Heinl O.