V nedávno slavnostně otevřené sportovní hale vzbuzovali domácí borci respekt. Zejména pro to, že v minulém kole dokázali zvítězit na Praze 4, tedy v hale lídra soutěže. Také proto, že hosté byli nuceni nastoupit bez svých ostrých spojek Michala Heinla a Svobody, a také Šatavy a Janečka. Aby toho nebylo málo, tak po necelé minutě hry odkulhal ze hřišti i Dědeček ml. a v utkání již dále nepokračoval.

O to víc se semkl zbytek týmu a po dvou úvodních úspěších domácích přešel od deváté minuty do ofenzivy a postupně zvyšoval své vedení až na 3:8. To se hrála osmnáctá minuta.

Zbytek prvního poločasu byl ve znamení úporného bránění a skvělých zákroků gólmanů na obou stranách. Výsledkem bylo až neligové skóre o přestávce 6:11.

Do druhé části hry nastoupili domácí s ještě větší bojovností a také s výměnou brankářů, když Rajdla trochu překvapivě nahradil Červenka. Hosté si svým způsobem oddechli, protože „Otvor“ Rajdl je má dokonale přečtené z doby jeho působení v Jablonci. Než se stačil Červenka rozkoukat, tak pětkrát inkasoval a Pragováci vedli již 9:16. Do konce utkání však chybělo ještě dlouhých dvacet minut.

Domácí dřeli a snažili se všemi možnými i nemožnými způsoby narušit pohodovou hru Pragováků. Ti je s přehledem a zkušeně nepustili na korekci rozdílu ve skóre menší, než čtyři branky. Zasloužili se o to skvělou hrou v obranné fázi již zmíněný gólman Hlinka, dále Sluka, Hána, Žák a zejména Novotný. Ten zcela eliminoval nejlepšího domácího borce, Evropou protřelého Rumuna Emila Hirsoveana.

V organizování útočné hry potom nahradil Dědečka ml. úspěšně zkušený Dohnal. Střelecky se blýskli Hána a Mrklas, ten však byl dalším, kdo utkání pro zranění nedohrál. Závěrečných deset minut tak Pragováci končili v hodně kombinované sestavě. Tentokrát se ovšem osvědčili i hráči z lavičky. Dokázali, že se s nimi může počítat a zkušeně dotáhli utkání do vítězného konce.

Trenér Dědeček byl s výkonem svých svěřenců v těžkém utkání příjemně překvapen a tentokrát bez výhrad i spokojen. Zdůraznil, že to bylo zcela jiné utkání, než když má tým ve svém středu ostré spojky a že se osvědčuje mít širší kádr hráčů. Ve svém komentáři však neopomněl připomenout jednu skutečnost: „Tým musí každý týden své výkony potvrzovat, chceme-li hrát v popředí tabulky. Tím spíš to platí o utkání příští týden doma, kdy hostíme zkušený tým Slávie Praha. Ta je sice po roce působení v regionální lize nováčkem druhé ligy, ale nanejvýš zkušeným týmem v čele s bývalým alžírským reprezentantem Faycalem Chahim, střelcem Zimou a dalšími kvalitními borci.“

Vršovice - ELP Jablonec 16:21 (6:11)
Sestava a branky ELP: Hlinka, Kubal Hána 6, Mrklas 5, Žák, Dohnal a Novotný po 3 a O. Heinl 1, Dědeček, Sluka, Matek, Šmika a Trejbal. Sedmičky: VRŠ 1 (1) - ELP 3 (3), vyloučení 3 4. Rozhodčí: Podzimek a Halíř.