Kolínští házenkáři hrají svá domácí střetnutí v azylu v Úvalech u Prahy a oba týmy pro klid v tabulce potřebovaly získat dva body. Kolínští vstoupili do utkání koncentrovaněji a brzy vedli 4:1, když Jabloneckým nefungovala obrana.

Heinl má červenou

Pak do patnácté minuty za Jablonec snižovali pouze zkušení Hána a Novotný na 9:5. Potom se obrana hostů dostala na svoji provozní teplotu. Střelecky se začali prosazovat i jiní hráči a hosté srovnali na 10:10. Nastal důležitý okamžik utkání, když po třetím vyloučení dostal červenou kartu Ondřej Heinl a Kolínští opět nasadili do hry svého nejlepšího hráče Krause. A rázem z toho bylo vedení Kolína 14:10. Jablonečtí prostřídali sestavu, do brány přišel Frýda, na rozehrávku Hartig a Šatava se přesunul na křídlo. Právě Vláďa Šatava byl jediným jabloneckým střelcem za deset minut, když proměnil svoje tři trháky a udržel naději do druhé půle za stavu 15:13. V druhé půli Jablonec pokračoval v nevýrazném výkonu a postupné stavy, 40. minuta 20:16 a 51. minuta 25:21, udržovaly domácí v klidu. Fyzické síly byly ovšem na jablonecké straně a zlepšená obrana a výborný Frýda v brance vedli k obratu, kdy dalších sedm minut hosté vyhráli 1:7 a otočili výsledek na 26:28, a to díky vynikajícímu Tomášovi na křídle a oběma spojkám, Hánovi a Patriku Trejbalovi. Oba mladí byli nakonec i smutnými hrdiny závěru střetnutí, když Tomáš neproměnil za stavu 26:28 dva náskoky během pěti vteřin a Patrik Trejbal na sebe vzal zodpovědnost za stavu 28:29. Při osobní obraně trefil brankáře do ruky třicet vteřin před koncem utkání. A aby toho nebylo málo, pět vteřin před závěrem zápasu uklouzl Tomáš v obraně a domácí Souček rozhodl o remíze 29:29.

Sbírali zkušenosti

Jablonecký tým byl padesát minut horší. A tak je remíza zasloužená. Hosté proti sehranému Kolínu, kde byli nejlepšími hráči Kraus a Prachař, opět nasbíral cenné zkušenosti. A ty se hodí v dalším duelu s výbornou Mladou Boleslaví.

Sestava a střelci: Hlinka D., Frýda Hána 7, Tomáš 7, Patrik Trejbal 6, Novotný 3, Hartig 2, Šatava 3, Preisler 1, Trejbal D., Heinl O.