Házenkáři zakončili sezonu ve druhé lize vítězstvím

Jablonec n. N. - V posledním kole II. ligy házenkářů zavítali do Jablonce mladíci z rezervy extraligových Lovosic. Jedná se o tým složený z větší části ze starších dorostenců, hrajících ve své věkové kategorii první dorosteneckou ligu, doplněný o hráče s extraligovými zkušenostmi.

22.5.2013

Házenkáři ELP Jablonec (v modrém) zakončili sezonu domácím vítězstvím nad Lovosicemi B.Foto: DENÍK/Martin Bergman

Jejich hlavními „esy" měli být tentokrát oba gólmani Jošt a Jakub a střelci Malý a Mikš. Kanonýři svoji pověst potvrdili částečně. V žádném případě se nemohli rovnat s excelentní střeleckým vystoupením M. Heinla v domácím dresu a hostující gólmani, ti byli doslova nešťastni, ze s chutí hrajících Pragováků. V brance se několikrát protočili, přesto inkasovali přes třicet branek, a to je od větší pohromy zachránilo nejméně osm nastřelených tyčí.

Hosté byli aktivnější do desáté minuty utkání, kdy vedli 4:6. Když Pragováci „přečetli" jejich rychlé kombinace, tak poněkud zatáhli obranu, za tři minuty vyrovnali na 7:7 a za dalších deset minut již vedli 12:7. Poté se oba týmy střídaly ve skórování a o přestávce z toho byl solidní náskok pro domácí 17:11.

Druhý poločas začali lovosičtí opět aktivně, ale nedařila se jim střelba. V cestě jim stála neprostupná obrana, a co prošlo, tak pochytal opět spolehlivý Hlinka. Ten také založil několik rychlých protiútoků a zejména díky jim Pragováci během deseti minut navršili své vedení až na rozdíl jedenácti branek 23:12. Hosté sice přechodně snížili na rozdíl osmi branek, ale poté to bylo až do padesáté osmé minuty stále o třináct 32:19.

Až v závěrečné oslavné euforii domácí trochu zbrkle zahodili dvě vyložené střelecké příležitosti a došlo i na technické chyby, čehož soupeř ochotně využil ke korekci konečného výsledku na 32:23.

Skvělí domácí diváci ocenili dlouhotrvajícím potleskem dobrou házenou, o kterou se přičinily oba týmy i snahu domácích o napravení reputace po ne zcela vydařených posledních domácích výsledcích. Tentokrát to bylo zcela jasné a zasloužené vítězství, dosažené po kolektivním a disciplinovaném výkonu, hraném s maximálním nasazením. Tímto utkáním se s jabloneckým A-týmem rozloučil s největší pravděpodobností Mates Burda, který stejně jako jeho liberečtí soukmenovci Honza Svoboda a Micha Kamaryt pomohli významným způsobem týmu zacelit mezery po hráčích, kteří se během loňského roku z týmu Pragováků jaksi vytratili. Patří jim za to poděkování

Oni sami totiž zcela suverénně vyhráli s Libercem Interregionální ligu a zřejmě budou pro jablonecké soupeři ve II. lize v příštím ročníku.

ELP Jablonec - Lovosice B 32:23 (17:11)

Sestava a branky ELP: Hlinka - M. Heinl 10, Burda, Patočka a Hána po 4, Žák, Šatava, Novotný a Matek po 2, S. Svoboda a Meloun po 1 a Dědeček. Sedmičky: ELP 1 (1) - LOV 1 (1), vyloučení 3 - 1. Rozhodčí: Novotný a Průžek.

Tabulku II. ligy mužů najdete ZDE

Autor: Petr Balatka

22.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Škoda Octavia - Čína
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Oslava 100. výročí narození plk. Františka Truhláře, válečného hrdiny, československého letce a střelce i stíhače britské RAF, proběhla 21. října v Lomnici nad Popelkou. U Truhlářova pomníku proběhl pietní akt s přeletem letounů JAS-39C Gripen Vzdušných s