VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Házenkáři zahájili přípravu

JABLONEC NAD NISOU - Republikové házenkářské soutěže, tedy i II. liga mužů, začínají až o druhém zářijovém víkendu. Přesto je již nyní příprava jabloneckých házenkářů v plném proudu. Zeptali jsme se proto trenéra Františka Dědečka st. na novinky či zajímavosti z dění v házenkářském oddíle ELP.

28.7.2007
SDÍLEJ:

Tomáš Žák se prodírá obranou soupeře.Foto: DENÍK/Ota Brartovský

Jak se změnilo obsazení II. ligy po postupu Jičína B do I. ligy?

Ve II. lize bude o jedno regionální derby víc, protože do této soutěže postoupil Liberec, který vyhrál Svč. ligu. Škoda, že stejnou možnost neakceptoval Železný Brod, který zvítězil na východě. Mohli jsme hrát další zajímavá utkání. Takto budeme muset opět cestovat za nepříliš atraktivním Ústím n. L., které se zachránilo dík nepostoupení Ž. Brodu. Nadšeni nejsme ani z toho, že se ze soutěže odhlásil tradiční druholigový účastník Zruč n. S., a na to konto v soutěži zůstává Havlíčkův Brod. Dalším nováčkem je Kolín, za kterým budeme muset jet až do Ledče n. S., kde bude hrát svá utkání. Naproti tomu kvalitu soutěže bezesporu pozvedne pražská Slavia, která sestoupila z I. ligy.

Ve vaší odpovědi je podvědomě cítit, že asi bude soutěž ekonomicky náročná?

Máte pravdu, ale netýká se to pouze cestovních nákladů. Oddíly si již zvykly platit i poměrně vysoké startovné. Nyní ale potřebuje svaz řešit neschopnost svého ekonomického úseku pro zabezpečení reprezentace a účasti předních oddílů v evropských soutěžích, a tak sáhl k dalšímu nepopulárnímu kroku. Čelní funkcionáři prosadili v Radě ČSH schválení tzv. individuálního startovného. To v praxi znamená, že za každého, s výjimkou minižáků – dětí do jedenácti let, kdo se bude chtít podílet na činnosti v házené, ať již jako hráč či funkcionář, bude muset oddíl odvést svazu určitý finanční poplatek. O to se oddílu sníží buď částka za již běžně vybírané členské příspěvky nebo bude muset tyto příspěvky o čtvrtinu navýšit. K čemu to povede, především u mládeže, je asi zřejmé. To však nechci rozebírat, to by měli patřičně vysvětlit funkcionářům svazu delegáti na příští konferenci ČSH.

Vraťme se však k přípravě vašich svěřenců. Jak probíhá?

V minulém ročníku jsme nedokázali obhájit třetí místo, byť jsme získali víc bodů než v ročníku 2005/06. To nás vedlo k tomu, že přípravu jsme zahájili již 17. července. V současné době je orientovaná především na hrubou sílu a vytrvalost. Trochu mě mrzí, že se jí nezúčastňují všichni hráči, ale to je již tradiční a v amatérských podmínkách těžko ovlivnitelné, s přihlédnutím k právě probíhajícímu dovolenkovému období. Od srpna by ale měla být účast víceméně povinná. Hráčů máme dost a přednost dostane ten, kdo bude dobře připraven. Nerad bych přihlížel pouze k zásluhám, na druhé straně není jedinou devizou pouze mládí a ambice.

V přípravě je nezvykle hodně mladých hráčů, počítáte s nimi pro II. ligu?

Do zahájení soutěže odehrajeme minimálně dva turnaje, nějaký ten přátelák a 1. kolo Českého poháru. Do té doby bude pohromadě celý kádr hráčů A i B týmu a vybraných dorostenců. Těch je ve společné přípravě nyní asi šest. Mají dobrý základ z dosavadního působení v dorostu, ale jsou ještě příliš mladí. Prvním rokem budou hrát za starší dorost. Přesto některým z nich chci dát příležitost i v ligovém kádru. Především by však měli získávat zkušenosti z chlapské házené v béčku, jehož soutěž probíhá paralelně se soutěží dorostu. Nejschopnější z mladíků tak budou mít možnost sehrát až tři utkání o každém víkendu. Je jen na nich, jak se chytnou příležitosti. Že to je možné, dokazují z nedávné minulosti příklady Mrklase, Heinlovců či Žáka. Soupisku Áčka budeme vypisovat až poslední týden v srpnu.

28.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 6 800 Kč

Výrobci bižuterie. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6800 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: - pracovní pozice jsou určené výhradně pro invalidy (bohužel v této chvíli nemáme bezbarierový přístup, takže ne vozíčkáři), - práce : kontrola a balení zboží, drobná bižuterní výroba , - pracovní doba : pracovní úvazek 4 hodiny denně - práce ve dvou směnách (8-12 a 12-16), - mzda : základ plus ohodnocení až 6.800,- měsíčně čistá mzda, Pracoviště: chráněná dílna - OZP., Hlásit se na tel: 724 060 135, 483 317 786. Pracoviště: Beads 4u, s.r.o., Pod Skalkou, č.p. 1980, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jana Vrbová, +420 724 060 135,483 317 786.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci REFERENT odboru humanitního. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemník Magistrátu města Jablonec nad Nisou vyhlašuje výběrové řízení na pozici, REFERENT ODBORU HUMANITNÍHO (sociální pracovník - agenda SPOD), 10. platová třída, Kvalifikační předpoklady: vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání, odpovídající požadavkům zákona č. 108/2006 Sb.; orientační znalost legislativy na úseku sociálně právní ochrany dětí; zkušenosti z obdobné pozice výhodou; absolvování zkoušek odborné způsobilosti výhodou; organizační, komunikační schopnosti, aktivní přístup k řešení problémů; pracovní flexibilita, schopnost samostatné tvůrčí práce, koncepční myšlení, odolnost vůči stresu; schopnost pružně rozhodovat a přijímat za svá rozhodnutí odpovědnost; časová flexibilita (práce i mimo stanovenou pracovní dobu); uživatelská znalost práce s PC (Word, Excel, internet); řidičský průkaz skupiny B, Popis vykonávané práce: pracovník zajišťuje plnění úkolů svěřených Radou města Jablonec nad Nisou odboru humanitnímu dle pracovní náplně určené vedoucím odboru a tajemníkem magistrátu města. Zejména jde o úkoly na úseku sociálně-právní ochrany dětí dle příslušné legislativy (zejména zákon o sociálně-právní ochraně dětí, občanský zákoník, trestní zákon) na úseku práce s dětmi a jejich rodinami; dále pak kolizní opatrovnictví při zastupování nezletilých dětí, preventivní a poradenská činnost, spolupráce se soudy, orgány činnými v trestním řízení, ústavními zařízeními, školami, neziskovými organizacemi a dalšími institucemi, které se na výkonu SPOD podílejí., Pracovní poměr: na dobu určitou (cca 3 roky) s nástupem ihned, Přihlášky do 9. dubna 2018 do 12 hod., Úplné znění inzerátu vč. dalších pokynů najdete na www.mestojablonec.cz, Magistrát, Volná místa.. Pracoviště: Statutární město jablonec nad nisou - magistrát města, Mírové náměstí, č.p. 3100, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Zdeňka Krausová, +420 605 713 567,483 357 172.

Výroba - Výroba Lakýrníci 25 000 Kč

Lakýrníci a natěrači dřevěných výrobků lakýrník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: LAKÝRNÍK, - nástup ihned, mzda od 25.000Kč, praxe v oboru podmínkou, možnost ubytování., Osobní kontakt: Po-Pá v době od 8.00 - 10.00 hod.. Pracoviště: Petr miček-truhlárna, 468 45 Velké Hamry. Informace: Petr Miček, +420 724 092 107.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 22 300 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní STRÁŽNÝ JUSTIČNÍ STRÁŽE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ředitel Vazební věznice Liberec vyhlašuje v souladu s ustanovením § 22 zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění pozdějších předpisů, výběrové řízení na obsazení služebního místa:, , STRÁŽNÝ JUSTIČNÍ STRÁŽE, (služební hodnost vrchní referent, hodnostní označení strážmistr), , Zákonné a další požadavky:, ? minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou, ? zdravotní, osobností a fyzickou způsobilost k výkonu služby, ? trestní bezúhonnost., , Nabízíme:, - tarifní třída 2. - od 22.300,- Kč (po základní odborné přípravě 3. TT od 23.900,- Kč)., - zvýhodněné stravování (zajištěno ve vazební věznici)., - příspěvky z Fondu kulturních a sociálních potřeb na kulturní a sportovní vyžití, apod., , Místo služebního působiště: Místní jednotka JS při OS Jablonec nad Nisou , , Předpokládaný termín nástupu na služební místo: 1. 5. 2018, , Náležitosti písemné přihlášky:, - strukturovaný životopis,, - písemná žádost občana o přijetí do služebního poměru k bezpečnostnímu sboru,, - fotokopie dokladů o dosaženém vzdělání,, - souhlas se soustřeďováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a to prostřednictvím prohlášení ve znění: " Odesláním a doručením strukturovaného profesního životopisu souhlasím, aby Vazební věznice Liberec zpracovávala mnou poskytnutá data obsažená v životopise pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběrového řízení na místo strážný JS"., , Termín doručení písemné přihlášky k výběrovému řízení: 15. 4. 2018, Přihlášku s požadovanými materiály zašlete na adresu:, Vězeňská služba České republiky, Vazební Věznice Liberec, oddělení personální, Pelhřimovská 3, P. O. Box 400, 460 62 Liberec. , Pokud přihláška nebude obsahovat požadavek na vrácení zaslaných materiálů, budou tyto po ukončení výběrového řízení skartovány., Obálku označte v levém dolním rohu " výběrové řízení - JS JBC".. Pracoviště: Vězeňská služba čr-vv liberec-justiční stráž, Mírové náměstí, č.p. 494, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jiřina Trnková, +420 602 784 967,482 426 270.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Obviněný Rumun Marius Vasilica Ailieseie při jednání u krajského soudu v Liberci. Muž je obžalován z vraždy čtyřiadvacetileté Ukrajinky.
4

Obžalovaný Rumun měl zavraždit známou, škrtil i svou přítelkyni

Školní prázdniny sloužily od nepaměti k přivýdělku studentů. Na letní brigády vzpomíná i pamětník MUDr. Jan Šafařík, který v roce 1949 sloužil jako průvodčí jabloneckých tramvají.

Jak jsme žili v Československu: Tramvají po městě

Velikonoční výrobky zaplavily sál Krajského úřadu Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zdejší Velikonoční prodejní trhy proběhly ve středu a opět přilákaly nejen příznivce velikonočních svátků.

Hasiči ve svém volnu zachránili lidský život aktivní první pomocí

Jablonec nad Nisou – Zachránili lidský život. Prostě si v tu chvíli věděli rady a nezpanikařili.

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál

/VIDEO, ANKETA/ Bývalý český premiér a dlouholetý předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se rozhodl udělat to, co je v místních poměrech značně neobvyklé. Aniž by ho někdo nutil, nebo vybízel, složí poslanecký mandát a z vrcholné politiky odejde. ČSSD ale neopouští, zůstane řádovým členem. O svém rozhodnutí veřejnost informoval na svém facebookovém profilu. Ihned poté poskytl Deníku jako prvnímu osobně rozhovor.

Stavba kanalizace se blíží, Kokonín řeší přípojky

Jablonec n. Nisou – Nepřipojíte se? Hrozí vám až padesátitisícová pokuta.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT