V jablonecké sportovní hale se představil soupeř s Kolína. Jablonečtí se po dvou utkáních II. ligy v plné sestavě museli opět potýkat s absencí dvou opor, Heinla a Novotného.

Začali hned ostře

V začátku utkání to nebylo znát a do deváté minuty skóre narůstalo na obou stranách rovnoměrně. Od desáté minuty domácí přepnuli na vyšší obrátky a příštích osm minut vyhráli 7:0 a odskočili soupeři na 11:4. Po té,ukolébáni nenadálým vývojem, sice nechali Kolín snížit na 11:8, ale do poločasové přestávky odcházeli s nadějným výsledkem 14:10.

Navyšovali skóre

Druhý poločas začal dvěma brankami Preislera, který opět navýšil vedení domácích na šest branek. Když v 38. minutě svítilo na ukazateli skóre 18:13, nikdo by snad ani nevěřil, že za necelé čtyři minuty bude rozdíl pouze jednobrankový. Jablonečtí v tomto krátkém období nakupili pár nepřesných střel, technických chyb a završili to neproměněným rychlým protiútokem tři na jednoho. V jednadvacáté minutě to vypadalo, že se Jablonec dal do kupy a odskočil na rozdíl tří branek, ale v 26. minutě poprvé v utkání vedl Kolín 21:22 a domácí se začali strachovat o výsledek. V posledních vteřinách utkání měl vše ve svých rukou Daniel Trejbal, který naskakoval z křídla a zařídil Pragovákům alespoň bod za remízu, aby následně dostal přímou červenou kartu za faul na nejlepšího hráče hostí, Krause.

Mají těžké soupeře

Utkání tak skončilo smírně 23:23. V úvodu mohl být Jablonec spokojený s dobrou obranou a tentokrát efektivním zakončováním. Bohužel, drobné výpadky během utkání týmu stále znemožňují plný bodový zisk. Doufají, že se jim podaří tyto nedostatky snížit na minimum, protože v závěru podzimní části je čekají tři velmi těžká utkání. Příští víkend zajíždějí do Boleslavi, která je v tabulce na třetím místě . Poslední listopadovou sobotu se od 17 hodin utkají doma s prvním mužstvem tabulky, týmem Liberce. A 5. prosince jedou do Loun, které jsou zatím na druhém postu tabulky II. ligy.

Sestava a branky: Hlinka, Frýda Hána (7), Trejbal P. (4), Šatava (4), Trejbal D. (3), Hartig (2), Preisler (2), Žák (1), Trejbal J., Meloun.

AUTOR: Martin Tyl