V nizozemském Haagu v sobotním závodě pod hlavičkou Evropské triatlonové unie (ETU) nedala soupeřkám šanci a díky skvělému kolu a běhu s pohodlným náskokem zvítězila.

Erbenová sbírá úspěchy jako na běžícím páse. Po vydařené zimě, kdy se stala mistryní světa i Evropy v zimním triatlonu, vyhrála dva závody Českého poháru a stala se českou šampionkou. Dále ovládla závod Xterra ve Francii a nyní přidala další vavříny. V nizozemském Haagu si doběhla pro titul mistryně Evropy v terénním triatlonu.

V Haagu čekalo na triatlety v kategorii Elite 36 kilometrů složených z kilometru plavání, 26 kilometrů na kole a devíti kilometrů běhu.

Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, která v loňském roce zazářila třetím místem na prestižním mistrovství světa Xterra na Havaji, vylézala z vody jako čtvrtá, ale galapředstavením na horském kole i v běhu nakonec zvítězila s náskokem přes dvě minuty na druhou Rakušanku Carine Wasleovou. Třetí doběhla domácí Nizozemka Maud Golsteynová. Druhá česká reprezentantka v elitní kategorii Hana Kolářová skončila devátá.

V kategorii Elite muži reprezentoval český triatlon Jan Kubíček, republikový šampion z Ostrova, který doběhl sedmý. Vyhrál Španěl Victor Manuel Del Corral Morales před Belgičanem Krisem Coddensem a Francouzem Bricem Daubordem.

V kategorii do 23 let se blýskl Jonáš Vojtěch druhým místem, Filip Lužný byl pátý a Matěj Plzák devátý.

Výsledky ME v terénním triatlonu 2012: Muži Elite: 1. Victor Manuel Del Corral Morales (Špa.) 1:51:51, 2. Kris Coddens (Bel.) 1:52:02, 3. Brice Daubord (Fra.) 1:53:21, … 7. Jan Kubíček (ČR) 1:56:28. Ženy Elite: 1. Helena Erbenová (ČR) 2:09:51, 2. Carina Wasle (Rak.) 2:12:08, 3. Maud Golsteyn (Niz.) 2:14:28, … 9. Hana Kolářová (ČR) 2:30:28.

Autor: Victoria Production