MlÁDEŽ – JEDNOTLIVCI

Sobota Matyáš: Judo klub Jablonec, mistr České republiky-dorost, Mezinárodní turnaj Slovinsko 2.m., ČP 2x 1.m. 1x 2. m.,2x3.m., Mezinárodní turnaje 2x 1. m. Člen družstva 1. ligy dorostu, reprezentant ČR
Niepelová Pavla: Judo klub Jablonec, vicemistryně ČR- dorost, 5. m. M ČR žen, ČP – 1x1.m,1x2.m. ,1x3.m.
Hýřová Eliška: Judo klub Jablonec, 3.m. M ČR – st. žáci, ČP 3x3. místo
Adéla Novotná – atletický oddíl TJ LIAZ, reprezentantka ČR, čtyřnásobná přebornice ČR ve sprintu, vytvořila v r. 2018 nové české rekordy ve sprintech na dráze i v hale
Barbora Hůlková – atletický oddíl TJ LIAZ, reprezentantka ČR, účastnice ME do 17 let , medailistka z M ČR a členka tří zlatých štafet
Veronika Milotová – atletický oddíl TJ LIAZ , reprezentantka ČR , stříbrná z MČR na 400m, členka dvou zlatých štafet, účastnice ME do 17 let.
Jáchym Štancl – atletický oddíl TJ LIAZ, reprezentant ČR, přeborník ČR ve skoku o tyči
Denisa Folková – AC Jablonec, atletika – 9. na světové olympiádě mládeže v běhu na 800m, členka štafety, která byla 3. na ME U18, semifinale závodu na 800 m na ME U18
Tomáš Dufek – Ski klub Jablonec , běh na lyžích, na MČR 1 x zlatý, 2x stříbrný a 1 x bronzový, 1. m. OPA Alpen Cup St. Ulrich
Bára Antošová – Ski klub Jablonec, běh na lyžích, na MČR 2x zlatá a 1 x bronzová, 9. m. OPA Alpen Cup St. Ulrich
Matouš Matoušek – Ski klub Jablonec, běh na lyžích, na MČR 1x zlatý
Jiří Tuž – Ski klub Jablonec., běh na lyžích, na MČR 3 x zlatý, na Olympiádě dětí a. mládeže 2x první a jednou 2.
Lukáš Vitebský – TJ Tatran Jablonec, orientační běh, člen štafety která byla 1. na ME, reprezentant ČR
Diana Cholenská – TJ Bižuterie Jablonec, skicross, vítězka závodu AUDI SWISS CUP, vítězka M ČR a ČP
Jáchym Jelínek – TJ Bižuterie Jablonec, skicross , vítěz závodu AUDI SWISS CUP, 2. na MČR, vítěz ČP
Jakub Augsten – běh na lyžích KL SG Jablonec n.N., – 14. m. na MS světa Gross-Country, 1. m. na M ČR v přespolním běhu, 4. m. na M ČR na kolečkových lyžích, 3. m. 3 km volně ČP Zadov
Matěj Bříza – běh na lyžích KL SG Jablonec n.N. 1. m na MČR v přespolním běhu, 1. m. Jizerská štafeta – team KAMA, 4. m. na M ČR – sprint volně, 14. m na ISF Mistrovství světa Gross-Country
Tomáš Dufek – běh na lyžích KL SG Jablonec n.N. , 1 m. – klasicky OPA St. Ulrich , Mistr ČR – sprint klasicky , 2. m. MČR – 10 km klasicky , 1. m. v závodě ČP – 7 km klasicky,14. m. na ISF Mistrovství světa Gross-Country
Tomáš Lengyel – běh na lyžích KL SG Jablonec n.N., 14. m. na ISF MS Gross-Country, 1. m. Jizerská štafeta, 3. m. – team sprin volně M ČR
Sabina Šťovíčková – Sokol Jablonec – moderní gymnastika , 3. m. na MČR ve víceboji kadetek
Adéla Svobodová – SKP Kornspitz, biatlon – vítězka ČP pro rok 2018, mistryně ČR ve sprintu a stíhacím závodě
Josef Němeček – SKP Kornspitz Jablonec, biatlon – mistr ČR ve sprintu, 2. na MČR ve stíhacím závodě
Tomáš Horák – cyklistika BIKE CLUB JBC, juniorský mistr Čr 2018 – Downtown, vítěz poháru 2018 – Downtown (junior), vítěz poháru 2018 – Fourcross (Hobby),4. m. MČR – Downhill, 3. m. v poháru 2018 – Downhill, vítěz poháru 2018 – Dual (Hobby)
Matyáš Pávek – cyklistika KC Kooperativa Jablonec, 3. Mi ČR – MTB – Cross Country ( st. žáci ), 2 x 3 v ČP – MTB – Cross Country . Účast na ME mládeže (22.-25.8.2018, Pila, Itálie) – 10. m. v týmových štafetách
Michal Čermák – fotbal, FK Jablonec U 19, reprezentant ČR U 16
Oliver Velich – fotbal, FK Jablonec U 19 , reprezentant ČR U 18. V podzimní části České ligy dorostu nastřílel 18 branek.
Václav Novák – házená, brankář mladšího dorostu ELP Jablonec, reprezentant Libereckého kraje, na žádost extraligového celku Jičína zde chytá v 1. lize ČR dorostu
Michaela Maršíková – TJ Saně Smržovka, 1.m. M ČR 2018 v kategorii juniorek, 3.m. ve SP v Königssee – družstva, celkové 4.m. SP 2017/2018, celkové 24.m. SP 2017/2018.
Filip Vejdělek – TJ Saně Smržovka, dvojky. 3. m. ve SP v Königssee – družstev 7.m. ve SP Königssee – dvojky, celkové 10.m. SP 2017/2018,M ČR 2018 v kategorii dospělých, celkové 4.m. SP. 2017/2018
Zdeněk Pěkný – TJ Saně Jistebsko, saně – dvojky, 3.m. ve SP Königssee – družstva, 7.m. ve SP Konigssee – dvojky, celkové 10.m. SP 2017/2018, 2.m. na M ČR 2018 v kategorii juniorů, celkové 4.m. SP 2017/2018
Anna Vejdělková – jízda na saních-jednotlivci TJ Saně Smržovka, 10.m. ve SPpoháru dětí a mládeže v raukouském Igls, 3.m. Mezinárodní Mistrovství ČR 2018

MLÁDEŽ DRUŽSTVA

FK Jablonec – ročník 2005 – 3. m. v republikovém finále Ondrášovka Cup
FK Jablonec – ročník 2003- 3. m. ve finále Mareček Cupu
SKP Kornspitz Jablonec n.N. – dorost a junioři – biatlon – vítěz ČP pro rok 2018
družstvo žákyň -Atletický oddíl TJ LIAZ, vítěz M ČR družstev
Žáci 2009 a mladší – hokej HC Vlci Jablonec, trenér Tomáš Měrtl
Štafeta SKI Klub Jbc – starší žáci – mistři ČR ( Jiří Tuž, David Pešta, Ondřej Čermák)
Hasičské družstvo mládeže – Těpeře – hasičský sport, dobrovolní hasiči Těpeře, vítězové řady okresních a oblastních soutěží až po účast na M ČR ( 15. m. ). Adam Vít, Adéla Matoušková, Anna Sedláková, Eliška Halamová, Jakub Mastník, Karel Kovařík, Kateřina Kurfiřtová, Lukáš Neugebauer, Ladislav Vondra, Nikola Podzimková, Vojtěch Kopecký
Dívky – Fit Studio Aerobiku Železný Brod – mistryně republiky v kategorii Aerobik team show, 1. m. v kategorii Sportovní aerobik na OPEN SWIS 2018 ( Tereza Cvrčková, Pavla Jakubičková, Sabina Vodseďálková, Veronika Strnadová, Anna Žďárová, Karolína Švitorková
Družstvo chlapci KL SG Jablonec n.N. – 14. m. na MS středních škol v přespolním běhu (Augsten Bříza, Lengyel, Risiko )

DOSPĚLÍ AMATÉŘI

Pavla Havlíková – cyklistika KC Kooperativa Jablonec, reprezentace ČR – MS 2018 – 27 m. , M E 2018 – 12 m, SP pohár v cyklokrosu – nejlepší umístění – Tábor – 9. místo, vítězka M ČR a ČP v cyklokrosu
Lucie Odvárková – atletický oddíl TJ LIAZ. reprezentantka ČR, nejúspěšnější závodnice ligového družstva žen
Tomáš Plíhal – HC Vlci Jablonec, hokej, kapitán mužstva se zkušenostmi z NHL a s finským mistrovským titulem, opora týmu
Jakub Mulač – HC Vlci Jablonec, hokej, dlouholetá opora týmu , poctivý hokejový dříč
Kamil Bříška – HC Vlci Jablonec, hokej, dlouholetá opora, nejlepší střelec týmu, patří k nejlepším střelcům celé druhé ligy, průměrný bodový zisk je téměř 2 kanadské body na zápas. V současnosti vede v tabulce kanadského bodování celé II. ligy a je 3. mezi kanonýry
Michal Pavlů – HC Vlci Jablonec, hokej, opora zadních řad Vlků, dokáže i úspěšně zaútočit a zakončit
Vratislav Kořínek – fotbal, TJ Desná I.A třída, nejlepší střelec týmu
Tomáš Pulíček – atletika,TJ LIAZ Jablonec, reprezentant ČR , třetí na MČR v desetiboji
Klára Moravcová – Ski klub Jablonec, běh na lyžích, vítězka Jizerské 50, 30 km volně a 25 km klasicky, Skadi- loppetu na 30 km a 42 km klasicky, vítězka závodu FIS worldloppet Engandin marathón, 4 m. na Konig Ludwig lauf, 5. m. na Dolmitenlauf ( závody FIS wordldloppet )
Jan Kolář – TJ Delfín Jablonec, kanoista – divoká voda, 4. m. v závodě jednotlivců na MČR v extrémním pádlování na divoké vodě, 8. na závodech Devilś Extréme Race 2018 Anna Sixtová – běh na lyžích, KL SG Jablonec, vítězka řady závodů ČP, 5. m. na M ČR klasicky, 1. m. stíhací závod ČP Zadov, 1. místo volně ČP Zadov
Martina Ptáčková – Iron Fighters , bojové sporty, mistryně světa v hand to hand combat , vicemistryně Evropy hand to hand combat, 2. na SP v kickboxu, Innsbruck
Michaela Kerlehová – Iron Fighters , Vítězka SP Budapešť kick-box K-1, 2. místo na ME WAKO Bratislava kick-box K-1 , 2. místo na EP Praha kick-box K-1. Titul profesionální mistryně světa WKU v K-1
Martina Fendrichová – Iron Fighters , 3. místo na ME WAKO Bratislava kick-box kick-light, 3. m. na světovém poháru Budapešť , 1. m. na MČR kick-box low-kick , 1. místo na MČR kick-box kick-light, 1. m. na MČR kick-box K-1
Jakub Bakeš – Iron Fghters , 1. m, MČR kick-box K-1 , 1. m. MČR kick-box Fullcontact , 2. místo MČR kick-box Low-kick ,5. místo ME WAKO Bratislava kick-box K-Jaroslav Rudolf – fotbal Velké Hamry – divize . Nejlepší střelec týmu – vítěze Krajského přeboru
JAN LINKA – fotbal V. Hamry, divize, kapitán a opora, tahoun týmu v KP
Kobe Kabachidze – fotbal V. Hamry, divize, brankář A týmu, opora se stabilními výkony
Patrik Trejbal – házená ELP Jablonec, posila týmu, kvalitní a dlouholetý hráč
Tereza Ješkeová – basketbal, Bižuterie Jablonec – nejlépe doskakující hráčka celé soutěže. Ve statistice deseti nejlepších výkonů při doskoku v jednom utkání za celou soutěž, byla nejlepší 7 krát z deseti vyhlášení.

DOSPĚLÍ, DRUŽSTVA – AMATÉŘI

Ženy – Atletický oddíl TJ LIAZ, vybojovaly 2. m. v ligové soutěži družstev
HC Vlci Jablonec – hokej II. liga. Po třetí v řadě se probojovali až do baráže o I. místo, kde sehráli vyrovnané partie s finančně silnějšími kluby na profi základech. V současnosti vedoucí tým ve své skupině II. ligy
TJ Velké Hamry – fotbal, vítěz KP a KP LFKS, vpostoupili do divize
Jiskra Mšeno B – fotbal, velmi úspěšný účastník I.A třídy
FK GMM Jablonec – futsal, úspěšný tým 2. ligy – aktuálně na 2. m. skupiny Západ
Bižuterie Jablonec – basketbal, tým žen, hrály prvním rokem (po postupu z 2. ligy) 1. ligu žen, jde o druhou nejvyšší soutěž v ČR a tento mladý tým soutěž vyhrál společně s USK „B“ a mohl postoupit do nejvyšší soutěže žen, které je již plně profesionální. Tuto nabídku tým neakceptoval a zůstal v 1. lize

DOSPĚLÍ - PROFESIONÁLOVÉ

Markéta Davidová – SKP Kornspitz Jablonec, biatlon 1. m na MS juniorů ve stíhacím závodě, 2. m. na MS ve sprintu
Veronika Vítková – SKP Kornspitz Jablonec, biatlon, 3. na OH, 1. m. na MS na kolečkových lyžích
Michal Krčmář – SKP Kornspitz Jablonec, biatlon – 2. m. na OH, na MS na kolečkových lyžích 1. m. sprint, 2. m. stíhací závod
Ondřej Moravec – SKP Kornspitz Jablonec , biatlon – na MS na kolečkových lyžích 2. m. sprint, 1. m. ve stíhacím závodě
Tomáš Krupčík – SKP Kornspitz Jablonec, biatlon, 2. m na ME individuální závod, na MS na kolečkových lyžích 3. ve sprintu

DOSPĚLÍ DRUŽSTVA – PROFESIONÁLOVÉ

SKP Kornspitz – štafeta MIX – biatlon, 2. m. na MS biatlonu na kolečkových lyžích ( Davidová, Vítková, Moravec, Krčmář) , 8. m na olympiádě v PyeongChangu
FK Jablonec – fotbal, hrají historicky nejúspěšnější sezónu, ve které úspěšně reprezentovali v Evropské lize
Trenér dobrovolník :
Eva Mikulová – atletický oddíl TJ LIAZ, bilance jejich svěřenců z MČR – 9x zlatá, 4x stříbrná a 3 x bronzová medaile. Všechny medailisty vede od jejich prvních atletických začátků
pavel klámrt, hc Vlci Jablonec, bývalý gólman A mužstva se stará a hokejový potěr s velkým osobním nasazením
Miroslav Rucký – atletika AC Jablonec, trenér úspěšné mladé reprezentantky Denisy Folkové a dalších závodníků
František Špoták – atletika AC Jablonec nad Nisou, trenér desetibojaře Tomáše Pulíčka
Magda Rýdlová – orientační běh, trenérka mládeže na Sportovním gymnáziu, s výbornými výsledky i na mezinárodní úrovni
Oto Ander – dlouhodobě se věnuje kondičnímu tréninku a přípravě handicapovaných sportovců – stolní tenis Tanvald
Zdenka Synovcová – dlouhodobě se věnuje kondiční a technické přípravě handicapovaných sportovců v regionu Tanvaldsko – SK Sluníčko Jbc, TJ Tanvald, oddíl – Handi
Vladimír Mařas – dlouholetý fotbalový úspěšný trenér, s týmem Mšeno B vede aktuálně I.A třídu
František Dědeček – házená ELP Jablonec, dlouholetý trenér s velkými i zahraničními zkušenostmi, které předává hráčům.
Tomáš Fabián – od roku 2016 buduje koberovskou florbalovou mládež, je šéftrenérem mládeže TJ Sokol Koberovy a vede cca 60 dětí ve věku 5-12 let. Zatím největší úspěch – Nisaopen 2018 – osmifinále s elévy ze 72 týmů.

TRENÉR PROFESIONÁL

Petr Rada – FK Jablonec, fotbal, zkonsolidoval mužstvo a táhne tým v historicky nejúspěšnější sezóně
Miloslav Hollosi – cyklistika, KC Kooperativa Jablonec, dlouholetý trenér, jehož svěřenci mají na kontě řadu úspěchů nejen na republikové úrovni, v minulosti působil i jako trenér u reprezentace
Jan Čmejrek – dlouholetý basketbalový trenér , který stojí za úspěchy jabloneckých basketbalistek
Karel Hornický – hokej, HC Vlci Jablonec, šéftrenér mládeže, stará se o rozvoj mládežnického hokeje v Jablonci
Aleš Lejsek – SKP Kornspitz Jablonec n.N. – trenér mládeže , úspěchy jednotlivců v kategorii biatlonové mládeže
Ondřej Rybář – SKP Kornspitz Jablonec, šéftrenér reprezentace ČR v biatlonu, osobnost, která stojí za úspěchy českého biatlonu posledních let
Stanislav Ptáčník – (In memorian, zemřel 13.12.2018) dlouholetý trenér juniorské reprezentace ČR a SCM, člen TJ Saně Smržovka, bývalý reprezentant a olympionik ČR v jízdě na saních

MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ VÝKON

Adéla Novotná – atletika , TJ LIAZ, čtyři zlaté medaile na MČR, čtvrtou medaili „zařídila“ ve štafetách, když nevídaným finišem doběhla ze čtvrtého místa až jako vítěz
Hana Havlíčková – požární sport TFA, členka Sboru dobrovolných hasičů Zlatá Olešnice, členka 2. štafety na MS v Sacramentu, 4. na ME FCC v Moselu v kategorii Tandem Mix . První Češka , která se svými výsledky dostala do elitního světového klubu Lionś Den
Jan Berka – extrémní terénní triatlon, na MS Xterra World Championship 14. m., – 5.m. na ME, 3.m. v kat. v ČP v terénním triatlonu, 2.m. v kat. na M ČR, 2. m. triatlon Kytlice
Martina Ptáčková – Iron Fighters, bojové sporty, mistryně světa v hand to hand combat – první Češka, která to kdy dokázala,
vicemistryně Evropy hand to hand combat, 2. na SP v kickboxu, Innsbruck
Veterán nad 60 let :
Antonín Hadinger – atletika, TJ LIAZ , trojnásobný Mistr světa veteránů ve skoku o tyči, vítěz mezistátního utkání veteránů v Chorvatsku, stále závodí za mužstvo mužů
Ludvík hasík – Judo klub Jablonec , Mistr ČR –VETERÁNŮ 2018
Jaroslav Gottwald – fotbal, Jiskra Mšeno C , legenda jabloneckého fotbalu
Jiří Matura – atletika, stále aktivní sportovec, který má za sebou v dlouholeté sportovní činnosti úspěšné sportovní výkony ( r.nar. 1949)

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC

Martin Habr – stolní tenis, Centrum denních služeb Jablonec, 1. m. na 21.regionálním přeboru
Jiří Truhlář – stolní tenis, Centrum denních služeb Jablonec, 2. m na 21.regionálním přeboru
Iveta Lacková – stolní tenis, Centrum denních služeb Jablonec, 2. m. na 21.regionálním přeboru
Dita Anderová – SK Sluníčko Jbc, TJ Tanvald – oddíl Handi, Účastnice Winter World Speciál Olympic Games březen 2018 – Rakousko – Schladming Ramsau lyžování – Běh na 7 km klasickou technikou 2.m., Štafeta 4x 1km klasickou technikou 3. m. Účastnice Special Championships Down Syndrome říjem 2018 –Portugalsko Madeira
Stolní tenis – 2.m. singl , 3.m. čtyřhra ženy, MČR ČSMPS PARA –stolní tenis 1.m. singl, Národní turnaj Speciálních olympiád stolní tenis Dvůr Králové nad Labem – 2.m. – unifife( Anderová – Synovcová), 1.m. singl
Denisa Trmalová- TJ Tanvald – oddíl Handi, lyžování – snowboarding, účastnice X GAMESS Snowboard únor 2018 USA Aspen, Unified Sports Snowboard Races – 3. m.

HANDICAPOVANÝ TÝM

Pavel Pěnička, Martin Habr , Jiří Truhlář – integrovaná boccia , druzí za rok 2018 – tento výsledek jim zajistil postup do 1. ligy

SÍŇ SLÁVY

Jan Brandejský – atlet ( chůze ) a sportovní lékař., kterému prošli rukama snad všichni aktivní sportovci v Jablonci
Jiří Čeřovský – atletika, úspěšný závodník a bývalý juniorský mistr Evropy, reprezentant ČR
Štafeta žen Jiskra Mšeno – lyžování 1972 – Helena Šikolová, Alena Bartošová, Milena Cilerová – zároveň repre štafeta , která byla 6. na OH v Sapporu 1972