V sobotu bude v Městské sportovní hale v Jablonci k vidění přestižní souboj, ve kterém hostí od 18 hodin ELP Jablonec - Loko Louny. V zápase se představí nejlepší útok (Louny) proti nejlepší obraně (Jablonec) II. ligy.

Po čtrnáctém kole jsou Louny na 3. místě se ziskem 21 bodů a Pragováci čtvrtí s body 19. V hostujícím týmu hraje několik hráčů s extraligovými zkušenostmi. Nejznámějším je bezesporu momentálně nejlepší střelec II. ligy Sochor (96 branek), který ještě loni hrál v Lovosicích extraligu. Tu hraje nyní i sedmý střelec v pořadí Brecko (63). Mezi nejlepší střelce se vklínili i Pragováci – druhý M. Heinl (85) a pátý R. Hlinka (68).

Mezi lounskými jsou i záporní hrdinové, když mezi nejtrestanějšími deseti hráči jsou hned čtyři a obdrželi celkem 5 červených karet. Z Pragováků je až na třináctém místě Roman Hlinka, který vyfasoval také jedinou červenou kartu jabloneckých, a v sobotu stejně jako v minulém zápase by měl být pilířem týmu proti Lounům.

V Pardubicích jste byl několikrát ošetřován, přesto jste vstřelil 10 branek a neúnavně hecoval spoluhráče, jak se vám hrálo?
Nemohli hrát Heinlovci a Drobný, tak jsem trenérovi slíbil, že to zkusím. Utkání to bylo náročné psychicky i na fyzičku. Nám se příliš nepovedl závěr prvního poločasu. Tak jsme to museli trochu rozhýbat ve druhé půli.

Po utkání bylo velké objímání na pragovácké lavičce, to vás to opravdu tak bere?
Pardubicím jsme měli co odvádět z podzimu, s nimi je to jsou vždy vyhecované utkání. Já osobně nerad prohrávám, to se o mně ví. Většina z nás nechala na hřišti maximum, při úspěchu je radost veliká.

Do Jablonce jste se s bratrem vrátil z Loun a s nimi hrajete v sobotu, těšíte se?
Pro nás je to prestižní záležitost, skoro jako vrchol sezony a my navíc budeme hrát o další posun v tabulce směrem nahoru. Takže se samozřejmě těšíme.

Co pro hráče znamená atmosfera v domácím prostředí a proč by měli diváci opět přijít na Louny?
Jablonečtí diváci jsou skvělí, cítíme jejich zájem a velice si jich vážíme. Sobotní soupeř se sám sebe pasoval do role favorita již před soutěží a na podzim to dával najevo i v utkáních. Přezimoval na prvním místě. My jsme tam dost smolně prohráli o dva góly. Bude to opět těžké utkání a věřím, že i kvalitní házená. Lepší na jaře může být v Jablonci už jenom pražská juniorka Dukly. Takže podporu diváků budeme opět velice potřebovat.