Před odletem prozradil své dojmy ještě z mistrovství republiky v Jablonci a plány, se kterými odlétá na světový šampionát.

TROJBAND JE NEJTĚŽŠÍ

V herně TJ Bižuterie pomohl několikanásobný mistr republiky vybojovat v trojbandu na velkém stole druhé místo pro domácí družstvo. „Máme tři body za prvním Kladnem. Oproti němu jsme zatím ale sehráli o jeden zápas méně,“ okomentoval poslední důležité klání na domácí půdě Honza Hudák. Soupeř přijel z Ostravy a z Poruby. Ostravští byli začátečníci a vítězství domácích se očekávalo, prohra by byla velkým zklamáním. Oproti Jabloneckým mají stejný počet bodů, ale o zápas víc. To Poruba už byla těžším oříškem. Další zápasy čekají jablonecké hráče kulečníku skoro každý víkend.

Kulečníkáři Bižuterie Jablonec vstoupili o víkendu do extraligové soutěže v trojbandu družstev vítězstvím nad Berounem. Jablonecký Jan Hudák.
Jan Hudák jede na MS v kulečníku do Bolívie

BUDE HRÁT SE ŠPIČKAMI

Jako jediný Čech se zúčastní nejvyššího klání hráčů kulečníku. V Bolívii se sejdou nejlepší z nejlepších. K vidění budou zápasy nejvyšší kvality a do nich zasáhne i Honza Hudák. „Doufám, že to, co jsem natrénoval, také na mistrovství světa zúročím. Musím to prostě prodat. Čekají mne dva zápasy. I když by asi úspěch byl překvapením v takové silné světové konkurenci, tak se budu snažit o co nejlepší výkon,“ zdůraznil úspěšný český reprezentant. Honza se do významného světového klání nominoval na jaře, když vyhrál nominační turnaj Mistrovství republiky. Česká federace kulečníku mohla vyslat do Bolívie pouze jednoho zástupce, vítěze tohoto turnaje.

„Trénoval jsem tři měsíce. Soupeři jsou určitě hodně ostřílení, kvalitativně lepší, mají mnoho zkušeností, celý rok objíždějí světové poháry a mají daleko více příležitostí si vzájemně poměřit síly. Ale určitě se nevzdávám, to v žádném případě. Chtěl bych alespoň v jednom zápase soupeři dobře sekundovat a dostat se až do koncovky. Výhodou pro mne je, že se hrají dlouhé štreky až do čtyřiceti karambolů. V nich se právě projeví soupeřova kvalita,“ uvádí ke své reprezentaci Jan Hudák a připomíná, že je to jeho první účast na mistrovství světa a bere ji hlavně jako možnost k získání dalších zkušeností. „Těším se, že jednou v životě zažiju takovou atmosféru a dostanu se mezi top hráče,“ dodává jablonecký borec.

Jablonecký kulečníkář Janis Ziogas v akci.
Top hráči kulečníku přijeli do Jablonce

Šampionátu MS se zúčastní 48 účastníků rozdělených do skupin po třech, z každé skupiny postupují dva hráči. „V mé skupině mám řeckého hráče, světovou sedmičku a španělského soupeře, vítěze jejich mistrovství republiky. Ten patří k největším talentům světového kulečníku,“ představil své spoluhráče Jan Hudák.