Baseballisté Blesku Jablonec odjížděli na jih Čech v roli jasného favorita, do které se dostali senzačním vítězstvím na turnaji Eltodo Cup. Obě utkání však ukázala, že štěstí přeje nejen připraveným, ale především koncentrovaným hráčům.

Cardinals Hluboká – Blesk Jablonec 10:0.

První sobotní duel začal na kopci za jablonecké barvy Jonáš Výbora. I díky jeho nadhazovacím kvalitám nic nenaznačovalo v úvodu zápasu jeho pozdější průběh. Soupeř sice působil agresivně na metách, ale nulový tlak na pálce příliš nepodpořil snažení běžců.

Cardinals se dostali do vedení až na konci čtvrté směny, a hned v následujícím dějství přidali další doběh. Jablonečtí však nebyli schopni odpovědět, a tak domácí navýšili své vedení už na 5:0. Velkou zásluhu na takovém přídělu měla jablonecká obrana, která vyprodukovala velké množství chyb, které Hluboká s dávkou štěstí potrestala.

Výbora opustil kopec v sedmé směně a vystřídal ho Vladimír Chlup, ale ani jemu se nepodařilo domácí zastavit. Po další hrubce v zadním poli a sérii šťastných odpalů bylo pro Jablonec vysvobození v podobě předčasného konce utkání, rozdílem o deset bodů po sedmé směně.

Cardinals Hluboká – Blesk Jablonec 6:5.

Před druhým zápasem zažili hráči Blesku dosud nevídaný, velice ostrý, proslov od trenéra Chlupa. „Sebelepší výkony v přípravě za nás body neudělají. To si musíme uvědomit,“ dodal trenér Blesku.

Výsledek prvního duelu hráče nejspíš poznamenal do druhého střetnutí. Hned v úvodu se domácí ujali dvoubodového vedení, opět po vlastních chybách Jabloneckých.

Několik směn úvodních doběhů se hrálo bez bodu. Blesk začal tlačit na pálce, ale pozorná a připravená obrana Hluboké většinu odpalů pochytala, chvílemi i s velkou dávkou štěstí, což k baseballu patří. Přesto se Blesk dočkal v sedmé směně svého premiérového bodu letošní sezony, doběhl pro něj David Zikmunda.

V sedmém dějství přišel první náznak pořádného útoku. Jonáš Výbora svým třímetovým odpalem stáhl Radka Šulce pro další bod, ale domácí manšaft hned v dohrávce přidal další bod – 3:2.

Následující směna vypadala už prachbídně pro Jablonec. Hluboká přidala při naplněných metách další dva doběhy a před koncem zápasu už nezbývalo moc času na zvrat – 5:2.

Přesto se utkání ještě zdramatizovalo. Hlubockému startérovi Šťastnému docházely síly a postupně naházel pět met zdarma, čímž naplnil mety a spolu s dvoumetovým odpalem Kubiny znamenalo srovnání na 5:5.

Blesku ale nebylo přáno a domácí se v dohrávce deváté směny dočkali vítězství, když třemi jednometovými odpaly za sebou doběhli pro vítězný bod – 6:5.
Jablonečtí mají šanci na reputaci tuto neděli, kdy vyjíždějí do Loun, které také úvodní dva zápasy prohrály.

Sestava Blesku: Barát, Bouček, Chlup, Dvorský, Koťátko, Kubina, Mindžák, Šafařík, Šulc, Véle, Výbora, Zikmunda.