„Respektujeme prvoligové zkušenosti soupeře, ale jednoznačné vítězství na podzim doma nám dávalo určité naděje. Ty potvrdil průběh prvního poločasu, ve kterém náš tým hrál s přehledem a disciplinovaně, narozdíl od domácích. To nám vyneslo překvapivě vysoké vedení,“ řekl po první půli kouč Jablonce.

Pragováci však nezvládli druhou půli, ve které soupeř skóre otočil a došel si pro vítězství. „Bohužel, někteří naši klíčoví hráči jsou z formy, dílem dík zranění a nemoci, dílem absencí v tréninkovém procesu. Jakýkoli, byť dílčí nezdar je potom rozhodí. Chyběla jim tentokrát především vůle po vítězství jakou předvedli domácí veteráni,“ viděl jasné příčiny porážky kouč.

Dědeček byl z porážky zklamán, ale ocenil výkon arbitrů utkání. „V poslední době se ze zásady nevyjadřuji k výkonům rozhodčích. Tentokrát učiním výjimku. Odpískali totiž perfektně první poločas, když vykázali do patřičných mezí řádění domácích hráčů i funkcionářů, a to si v Chomutově žádá pořádnou porci odvahy. Ve druhém poločase již trochu kompenzovali, ale přesto takto odpískaných utkání se moc nevidí,“ pochválil sudí kouč.