Začátek prvního zápasu vypadal pro Jablonec slibně, ale brněnský Petr Novotný předvedl na kopci kvalitní výkon a Blesku se dlouho nedařilo obranu Hrochů prolomit. S Lukášem Roubíčkem na kopci hráli Jablonečtí vyrovnaný zápas, ale kvůli chybám v obraně se Hroch dostal do vedení. Blesk už se pak do zápasu nedokázal vrátit, což vedlo ke konečnému výsledku 10:6 ve prospěch brněnského týmu.

Druhý zápas začal pro hosty lépe než první. Po dvou home runech v první směně se Blesk ujali vedení 7:0. Závěr zápasu pokračoval obdobně a i přes velké množství chyb v defenzívě Blesk kontroloval své vedení. Zápas byl nakonec předčasně ukončený pro rozdíl po sedmé směně za stavu 17:7 pro Blesk.

Úvodnímu zápasu na domácím hřišti předcházel program, kterému vévodila biatlonistka Markéta Davidová. Společně s primátorem Petrem Beitlem úspěšně nadhodila začátek dvouzápasu.
V domácí premiéře baseballisté Blesku zvítězili

„Jeli jsme si pro dvě výhry, tak jsem z výsledku trochu zklamaný. Jestli chceme hrát v nadstavbě s extraligovými týmy vyrovnané zápasy, tak ještě musíme na hodně věcech zapracovat”, komentoval po zápasech výkon jabloneckého týmu kapitán Jonáš Výbora. „Již v neděli 20. 5. se můžete těšit na další domácí utkání, tentokrát proti týmu Orli Choceň. Přijďte jablonecký na Ash Field podpořit domácí celek a užít si odpoledne plné baseballu. První zápas začíná ve 13:00," vzkazují hráči jabloneckého Blesku.