K utkání s vedoucím celkem tabulky II. ligy házenkářů, v minulé sezoně ještě prvoligovým, nastoupili na straně Pragováků čtyři dorostenci a další tři hráči, kteří v dorostu hráli ještě v minulé sezoně. Navíc teprve první start v současné sezoně zaznamenali Janeček a Ledvinka. Úplným nováčkem v druholigovém utkání mužů potom byl Radosta.

Domácí příznivci byli také zvědaví, jak se domácí otřepou po výprasku minulý týden v Lovosicích. Nutno poznamenat, že vše nakonec dopadlo nad očekávání. Domácím sice chvíli trvalo, než se mezi sebou rozkoukali, což nadupaní hosté využili  k zisku náskoku.

Přišla přestřelka

V sedmé minutě 2:6, ve třinácté 3:9. To nevypadalo s Pragováky dobře. Ti se však zkonsolidovali a během dalších deseti minut snížili na 7:9. Následovala sedmi minutová přestřelka, ze které vzešlo přestávkové skóre 11:15.

Rozhodující pro konečnou výhru hostů bylo úvodních šest minut druhého poločasu, ve kterých se vůbec nedařilo domácím a po chybách jak v obranné, tak i útočné fázi získaly Louny devíti brankový náskok 11:20. Následně se zformovala na straně domácích „dorostenecká" sestava střídavě doplňovaná M. Heinlem, Žákem a jedním z „dospěláckých" pivotů.

Snižovali náskok

Tuto sestavu po většinu času velmi dobře dirigoval na rozehrávce Hartig. V tomto složení Pragováci začali pomalu, ale jistě ukrajovat z náskoku hostů, což vyvrcholilo v poslední pětiminutovce, kterou domácí vyhráli 5:2 a tím zremizovali druhý poločas, ale na víc, než solidní korekci konečného skóre to nestačilo. Lounští tak neztratili bodík ani v šestém kole a zaslouženě vedou tabulku II. ligy.

Je třeba dodat, že Pragováci si poněkud napravili reputaci, když předvedli tentokrát zcela určitě nejlepší výkon z dosavadních podzimních utkání, což by mohlo být příslibem do dalších utkání, ve kterých opět půjde, zcela na tvrdo o setrvání v soutěži.

Pomohli i diváci

Tentokrát měl druholigový duel i důstojnou diváckou kulisu a bylo evidentní, že se líbil. Konečně se zase hrála v Jablonci házená!!

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela – M. Heinl 8, P. Trejbal 7, Žák 3, Hartig, Patočka, Preisler a Ledvinka po 2, O. Heinl, Janeček, Hrubeš, Albani a Radosta.

Sedmičky: JN 1(0) – LOU 1(0), vyloučení 3 – 4+D.

Rozhodčí:  Semerád a Vlk z Pardubic.

Spokojený trenér

Trenér Dědeček si po utkání oddechl a byl i přes porážku evidentně v lepší náladě a proto konstatoval: „Hráli jsme proti zkušenému soupeři, protřelému I. ligou. Já musím tentokrát pochválit všechny hráče, kteří k utkání nastoupili a vyrovnali se s tlakem, který na nich zanechala vysoká prohra z minulého týdne. Řekl bych, že podstatná část úspěchu, mohu-li tak označit přijatelnou prohru s lídrem soutěže, jde především za dorostenci. Z nich opět především za Hartigem a Trejbalem. Jim z mužů úspěšně sekundovali především M. Heinl, Žák a oba gólmani. Nyní musíme podobný výkon zopakovat v příštích utkáních, s Pardubicemi a poté v Liberci."

Dorostenci mají body, mladší žáci zkušenosti

ELP Jablonec n. N. – SOKOL Dolní Cerekev  30 : 24  (14:11)

Ve druhé házenkářské lize starších dorostenců potvrdili domácí borci druhé místo v tabulce v utkání s jedním ze slabších celků soutěže. Průběh utkání však pro ně nebyl zcela jednoduchý.

Od začátku sice Pragováci vedli, ale kolem dvacáté minuty šli hosté dvakrát do vedení 6:7 a 7:8. Teprve v závěru poločasu si domácí vybudovali mírný náskok 14:11. Je nutno poznamenat, že trener Ziebiker neměl tentokrát k dispozici liberecké posily a dával pravidelně příležitost všem hráčům, kteří k utkání nastoupili, aby pošetřil opory pro utkání mužů.

Hned v úvodu druhé části hry domácí odskočili na 18:12 a tak měli možnost se střelecky ukázat i ti méně zkušení hráči, věkově mladší dorostenci. Poprvé do hry zasáhl také nově zaregistrovaný gólman Lízner. Utkání se tak dohrálo v pohodě a domácí získali zaslouženě další dva body.

Sestava a branky ELP: Frýda, Lízner – D. Trejbal a P. Trejbal po 6, Hartig 5, Radosta 4, Hušek 3, Klinger a Mony po 2, Preisler a Linka po 1.

Sedmičky: JN 2(1) – DC 5(4), vyloučení 3 – 5.

Rozhodčí: Semerád a Vlk z Pardubic.

Nezahálí ale ani starší žáci, kteří se o víkendu zúčastní turnaje v Náchodě. Sbírají zkušenosti v konkurenci budoucích házenkářů a daří se jim. Naděje házené také startují často na miniturnajích, například v Pardubicích.