"Po měsíční přestávce a po dalším měsíci hrubé fyzické přípravy jsou ještě týmy nerozehrané, a k tomu právě takové turnaje slouží. Navíc každému někdo chyběl. Nejen nám, ale i Bělé například Vaněk a Hrubý, kteří budou hostovat v extralize za Lovosice, resp. za Jičín. Jak jsem slíbil, dal jsem příležitost nejen v přípravě, ale i ve hře dorostencům a mohu říci, že mě nezklamali. V současné fázi přípravy jsme předvedli solidní výkon a druhého místa v tak kvalitně obsazeném turnaji si vážím. Za týden hrajeme další turnaj v Libčicích nad Vltavou a budeme zkoušet další hráče”, řekl po turnaji trenér František Dědeček.

Po měsíci kondiční přípravy “půjčil” trenér Dědeček svým svěřencům míč, a ti se mu odvděčili velmi dobrým výsledkem na 55. ročníku turnaje o Pohár Máchova kraje. Ten se hrál za účasti celků I. a II. ligy v nové sportovní hale u příležitosti oslav 80 let házené v Bělé p. B. Pragováci absolvovali turnaj bez několika svých klíčových hráčů, m.j. Dědečka ml., Ziebikera, Jakubce a Opaty. Naproti tomu si zahrálo šest sedmnáctiletých dorostenců, kteří absolvovali přípravu s muži.
Výsledky Pragováků:

ELP – Bělá p. B. 17:15 (8:8)

Vstup do utkání s druhým nejlepším týmem II. ligy nedopadl pro Pragováky dobře. Hráli ještě i bez Svobody a během osmi minut prohrávali 0:3, když v podstatě netrefili branku soupeře. Vše ovšem napravili do přestávky, když zlepšeným výkonem v obranné činnosti a proměňováním rychlých protiútoků dotáhli náskok domácích na 8:8. Průběh druhého poločasu byl opticky velmi vyrovnaný, ale hosté si udržovali stále jednobrankové vedení, které těsně před koncem ještě zvýšil brankou z trháku nejlepší střelec utkání Mrklas. Utkání nedohrál pro zranění Klápště. Skvěle zachytal D. Hlinka.
Branky ELP: Mrklas 7, M. Heinl a Trejbal po 3, Sluka, J. Vraný, Matek a Klápště po 1.

ELP – Nové Veselí 20:18 (9:8)

V jablonecké brance dostal příležitost mladý Kysela a začal poněkud nekoncentrovaně. S jeho výkonem však rostl i výkon celého družstva skvěle dirigovaný Svobodou a R. Hlinkou. S neprostupnou obranou si nevěděli rady technicky velmi dobře vybavení hráči, kteří ještě na jaře hráli I. ligu. V opticky vyrovnané první části utkání nakonec vedli Pragováci o branku. S nástupem do druhého poločasu zvýšili svůj náskok až na rozdíl čtyř branek – 16:12. To však již pro zranění nehrál Svoboda a museli se obejít i bez diskvalifikovaného Mrklase, kterého mazácky doslova “vyfauloval” soupeř. Mladí Pragováci udrželi čtyřbrankový náskok i při dvojnásobném oslabení. Teprve v samotném závěru utkání zkušený soupeř snížil na přijatelný výsledek. Velmi cenné vítězství zůstalo Pragovákům.
Branky ELP: M. Heinl 5, Mrklas 4, Svoboda a Sluka po 3, Matek 2, R. Hlinka. M. Vraný a Trejbal po 1.

ELP – HBC Jičín B 14:18 (7:8)

Proti nováčkovi I. ligy obětavě a se zraněním nastoupil Svoboda a bylo to opět vyrovnané utkání, kdy se až do přestávky oba týmy “přetahovaly” o vedení. V nástupu do druhého poločasu dokonce Pragováci otočili na 9:8 a zdálo se, že zlomí odpor soupeře. Ten je však s přibývajícím časem začal přehrávat rychlostí. Naproti tomu Pragovákům začal “docházet O2”. Svým výkonem však přispěli ke kvalitě finálového duelu a dosáhli s Jičínem nejlepšího výsledku ze zúčastněných týmů a potvrdili oprávněnost druhého místa v turnaji.
Branky ELP: M. Heinl 5, Svoboda 4, Mrklas 3, J. Vraný a Matek po 1.
Sestava ELP Jablonec: D. Hlinka, Kysela – Svoboda, Mrklas, R. Hlinka, O. Heinl, M. Heinl, Sluka, M. Vraný, J. Vraný, Trejbal, Matek, Klápště. Konečné pořadí turnaje: 1. Jičín B 6 bodů, 2. Jablonec n. N. 4, 3. Nové Veselí 2 a 4. Bělá p. B. 0.