Kraluje především na dálce, kde její maximum činí 583 cm. Vedle toho je národní rekordmankou na štafetě 4x 200 m. Mladá závodnice, dříve pod vedením Evy Mikulové, dnes pod vedením trenéra Milana Semráda, promluvila o svých dosavadních úspěších, dětských začátcích i plánech do budoucna. V minulosti byla účastníci mezistátního utkání v atletice v kategorii starších žákyň. O tom, že sport má v rodině, není pochyb. Oba její starší sourozenci také získali zlaté medaile ve skoku do dálky a další kovy na sprinterských tratích.

Jak jste se dostala k atletice?
Začala jsem ve čtyřech letech, byla jsem k tomu vedená. Moji sourozenci také dělali atletiku. Starší sestra byla také mistryní republiky ve skoku do dálky, stejně jako brácha. Bavilo mě to, a tak jsem u toho zůstala.

Co vás teď aktuálně čeká?
Měli jsme soustředění v jabloneckých Břízkách. A plánuju další ve Španělsku. Asi bych chtěla jet na nějaké větší mezinárodní závody, ale nechci si dělat příliš velké cíle. Hlavní je, abych se zlepšovala a aby se zlepšovaly moje výkony. Chci posunout svoje maxima.

Co děláte ve volném čase?
Moc volného času nemám. Jsem buď ve škole nebo na tréninku. Když mám chvíli volno, tak zajdu ráda s kámoškama na kafe nebo na dort.

Máte oblíbenou knihu nebo film?
Já moc nečtu, vlastně vůbec. Ale filmy mám ráda. Třeba Harryho Pottera.

A čím byste chtěla být, co chcete studovat?
Zajímá mě psychologie. Studuje to i starší brácha a přijde mi to zajímavý, ale přesnou vizi ještě úplně nemám.

A jak vám to jde ve škole?
Je to střídavě oblačno. Někdy se učím, známky dobrý, jindy mi to nejde.

Ester Merunková