Vrcholné obsazení mají závody zařazené do bronzového mítinku. Zejména ve vrhu koulí bude na startu mistr Evropy Tomáš Staněk. Největší zájem je o běh na 60m, je přihlášeno 45 závodníků, a tak proběhne o čtyři volná místa kvalifikace. Na startu uvidíme nejrychlejší sprintery z šesti zemí: Německa, Polska, Turecka, Británie, Irska, Koree a dvojici našich nejlepších Zdeňka Stromšíka a Jana Velebu.

Běh na 60m žen by měl být vrcholem, kterou je účast nejrychlejší Britky Dina-Asher-Smith. Ta slibuje překonat rekord jablonecké haly, který má hodnotu 7.10.V dalších disciplínách mítinku bude zaměřena pozornost na dálku mužů s Radkem Juškou a v kategorii žen budou mít naše ženy dobrou konkurenci v ukrajince Oksaně Martynové, která má skočeno 645 dm.

V běhu na 60m překážek se objeví nestárnoucí Petr Svoboda, ten se poměří s jabloneckou nadějí Štěpánem Schubertem. V kategorii žen nebudou chybět naše nejlepší překážkářky Jiranová a Bendová.

V předprogramu, který začíná ve 14 hodin,  se konají závody mladých nadějí v bězích na 60m překážek.Současně bude zahájena tyčka mužů a poté ve 14,10 dálka žen. Vzhledem k vysokému počtu přihlášek v běhu na 60m mužů a žen proběhnou od 15 h kvalifikace o účast v hlavním závodě.

Slavností zahájení bude se konat za účasti náměstka hejtmana Libereckého kraje Jiřího Čeřovského a náměstkyni primátora města Jablonec Jany Hamplové. Hlavní program odstartuje v 16,50 hodin rozběhy žen na 60m a 17 hodin proběhnou rozběhy mužů. Prvním vrcholem mítinku bude závod ve vrhu koulí se začátkem 17, 20. Následovat budou překážkové běhy na 60 m žen a mužů a dálka mužů přijde na řadu v 17,55.

První finálové běhy na 60m vypuknou v 18 h, nejdříve ženy a potom muži. Dále bude následovat finále prvňáků. V 18,30 se poběží oba finálové běhy na 60 m překážek.

Závěr mítinku bude patřit běhům na 100 m. Nejprve ve dvou bězích ženy a bude následovat pět běhů mužů. Slavnostní závěr mítinku je naplánovaný na 19,40 h a zúčastní se ho všichni vítězové mítinku.