První den si týmy základních škol z Jablonecka a Liberecka změřily navzájem síly v turnaji pro fotbalisty kategorií U7,U8, U9. V jedné ze skupin byli také zástupci jablonecké ZŠ Mozartova, kteří svoji skupinu vyhráli. Dospělí si taky vyzkoušeli svoji fyzičku, a to hned v několika nových sportech, například walking fotbalu, což je speciálně upravená forma fotbalu při chůzi určená především starším lidem, aby si i oni mohli udržet aktivní životní styl.

Nebo také fotbal přes speciální stůl dal hlavně přítomným fotbalistům možnost zjistit, jestli fotbalové umění opravdu ovládají přes stůl stejně jako na hřišti.

Zkrátka nepřišly ani firmy z Libereckého kraje. Zájem o jejich turnaj byl velký, organizátoři je proto rozdělili také do dvou skupiny. Vítězi každé z nich se stali hráči firmy Lukov a DB Schenker. A když už měli pánové fotbalu až nad hlavu, mohli se podívat, jak to s balónem umějí ženy, jejichž utkání bylo součástí bohatého programu.

Ten byl navíc doplněný exhibičními vstupy freestyle fotbalu, teqballu a zajímavými lekcemi, které byly určené nejen pro pedagogy. Součástí akce byl totiž i seminář pohybové gramotností dětí a mládeže, kterého se účastnili ředitelé a učitelé základních a mateřských škol, trenéři či vychovatelé. Účastnící semináře se seznámili s bezpečným tělocvičným nářadím RinoGym a viděli také modelové vyučovací hodiny s využitím těchto pomůcek.

Fotbal za chůze i přes stůl, trampolínu, fotbalový turnaj firem i školáků, exhibiční utkání staré gardy a také ženský fotbal si mohli užít návštěvníci akce Sportima Cup 2020 v jablonecké hale u přehrady.

Cvičit se může všude

Během tří víkendových dnů viděli návštěvníci nové prvky a formy cvičení jak pro děti, tak pro dospělé, nové pomůcky a vybavení, které se hodí nejen do školních tělocvičen a sportovních sálů, ale také se dají vhodně využít i v domáctnosti. Příjemnou atmosféru dotvářela velká obrazovka, na který mohl každý sledovat nejen svůj výkon, ale i výkony svých týmů při jednotlivých turnajích a povzbuzovat je.

Netradičně během celé akce zněla příjemná hudba, čímž se asi tato sportovní show lišila od klasických turnajů, přeborů a dalších různých organizovaných sportovních aktivit. Občerstvení pro příchozí sportovce i nesportovce zajistila restaurace v jablonecké hale pod taktovkou Jaroslava Obyta. Kdo využil svůj volný čas pro tento program, určitě nelitoval. Zabavili se jak rodiče, tak děti. Celkem si jich do haly u přehrady našlo cestu skoro šest stovek.