Další závod seriálu mistrovství ČR a Českého poháru v triatlonu již rozhodl o letošních mistrech ČR v obou elitních kategoriích mužů a žen.
Pátý titul v řadě si vybojoval brněnský Filip Ospalý, mezi ženami obhájila titul jeho oddílová kolegyně Vendula Frintová.

A právě v závodě žen o sobě daly vědět dvě jablonecké triatletky – Jitka Šimáková a Petra Kuříková, která vybojovala prvenství v soutěži juniorek.
Ve společném závodě obou kategorií byla zkušenější Jitka již po plavání v první pětce závodu a pozici si s malou ztrátou udržovala i po cyklistické části, ale v závěrečném pětikilometrovém běhu šanci na medaili ztratila. Obsadila čtvrté místo.

Petra naopak ztratila šanci o špici mezi ženami již po plavání, kde nabrala minutový rozdíl, který se i po kole navršil, a tak se soustředila na boj o prvenství mezi juniorkami s „věčnou“ sokyní Vlčkovou, které v poslední disciplíně běhu suverénně utekla a mezi juniorkami zvítězila.

Závod mužů, který se jel na stejných distancích 750 metrů plavání, 20 km cyklistiky a 10 běhu, byl nabitý zvučnými jmény reprezentantů, a ti také potvrdili svoji suverenitu.

Jablonecká trojice Pavel Mužíček, Michal a Jan Franckeové sice po plavání lezla z vody na počátku druhé desítky, ale na kole nepodala optimální výkon. Mužíček dokonce závod ukončil.

Bráchové měli čas na kole kolem pětadvacátého místa a boj o první desítku se jim vzdaloval. Mladší Michal kvalitním během pozici vylepšoval, ale stačilo to na čtrnácté místo, Jan „Venca“ skončil sedmnáctý.

Závodů v Mělníku se zúčastnily více jak dvě stovky závodníků, kteří většinou startovali v kategorii Age Groups na kratších tratích a zde měl jablonecký triatlon ještě dva zástupce. Mezi ženami byla Marie Michalová na osmnáctém místě a mladý Michal Bartůněk skončil celkově dvacátý, ale ve své věkové kategorii dorostu do 17 let byl pátý.

Výsledky:
Muži: 1. Ospalý 1:01:27,6, 2. Krňávek (oba Ekol TT Brno) –26,9, 3. Čelůstka (Labe tri club) –48,6, 14. M. Francke –4:27,4, 17. J. Francke (oba Bižuterie) – 5:16,7.
Ženy: 1. Frintová (Ekol TT Brno) 1:09:52,6, 2. Fanturová (FTVS Praha) –56,0, 3. Dudková (Nový věk) –1:36,2, 4. Šimáková –2:41,9, 6. Kuříková (obě Bižuterie) – 1. juniorka – :09,3, 7. Vlčková (Polička) – 2. juniorka –8:13,5.