Vrcholem se zdálo dvouleté působení v I. lize žen, což v amatérských podmínkách bylo skvělé. Po sestupu realizační tým posílil trenér Daniel David a děvčata se po ročním působení ve II. lize vrátila letos do I. ligy žen a nyní, v polovině soutěže, tuto druhou nejvyšší soutěž vedou.

Fanoušci jabloneckého basketbalu už vědí, že při rekonstrukci sportovní haly Střední školy řemesel v jablonecké Podhorské ulici, dochází ke skluzu a hráčky nemají kde trénovat a hlavně hrát zápasy. V MSH není nalajnováno dle pravidel. Oddíl hraje vše v liberecké sokolovně a trénuje v Jablonci, kde se dá…

Víkendové dvojkolo bylo pro Bižuterii utkáními pravdy, když se do stařičké liberecké sokolovny dostavily týmy Sparty Praha vedoucí celek soutěže béčko (juniorka) USK Praha.

Bižuterie – Sparta Praha 75 : 56 (21:15, 39:28, 54:46)

Po dohrání základního kole se přejde do play – off, a tak tento zápas byl pro Bižuterii velmi důležitý a hráčky ho chtěly vyhrát. I když chyběla pivotmanka Klokočníková, tak jeji roli převzaly neméně kvalitní sestry Ješkeovy. Ty spolu s Čmejrovou a Kučerovou tvořily základ úspěchu. Jablonecké hráčky od začátku zápasu byly ve vedení a čtvrtou čtvrtinou (21:10) rozhodly o vysoké výhře.
T. Ješkeová 26, K. Ješkeová 16, Kučerová 15, Čmejrková 9, Matulková 7, Drahoňovská 2, Pískačová, Císařová, Brožková, M. Hujerová.

Bižuterie – USK Praha B 69 : 65 po prodl.(18:19, 34:24, 45:39 - 56:56)

Před dalším zápasem v Nuslích byla rezerva mistra ČR na čele tabulky, ale tam prohrála a s obavami přijela i do Liberce ke střetnutí s Jabloncem. Bižu oproti předchozímu zápasu posílila Klokočníková a její spoluhráčka Andělová ze Slavie Praha, mající hostování do Jablonce. Přestože se na palubovce objevily i hráčky Áčka – Pospíšilová, Brabencová a juniorská reprezentantka T. Šípová, tak Bižuterie předváděla kvalitní a hlavně bojovný basket. V základní pětce chyběla s kotníkem bolícím Kučerová a zprvu se zdálo, že to bude problém. Andělová se však se ctí chopila rozehrávky Bižuterie a řídila s úspěchem mladší bojovnice . Trojice dlouhých hráček „domácích“ uplatňovala výškovou převahu pod oběma koši a to rozhodlo vyrovnaný zápas. Ten byl tak vyrovnaný, že postoupil do pětiminutového prodloužení, ale to zaslouženě ovládla Bižuterie a jako nováček je nyní lídrem tabulky I. ligy žen.

Body: Klokočníková 20, K. Ješkeová 16, Andělová 14, T. Ješkeová 12, Pískačová 5, Čmejrková 2, M. Hujerová a Drahoňovská.