Cíl získat jedno vítězství o víkendu se hráčkám jablonecké Bižuterie podařilo splnit, když porazily BC Slaný 70:34, ale v sobotním zápase se jim vůbec nedařilo střelecky a prohrály se Slavojem Tachov 68:72.

Nováček druholigové soutěže však s jistotou obhájil svoji účast i pro příští ročník a vyhrál skupinu o 7. – 10. místo už před závěrečnými boji na palubovkách víkendových soupeřů. O sedmém místě rozhodly lepší vzájemné zápasy s Lovosicemi i při případných prohrách v posledních kolech soutěže.

Bižuterie - Tachov 68:72 (15:9, 28:32, 46:56).
Jen úvodní čtvrtina se domácím hráčkám vydařila podle představ. Neproměňování střeleckých pozic za dva a tři body však již dávaly avízo, že hra se musí zlepšit. Zlepšily se ale hráčky Tachova, které právě přesnou střelbou ještě do poločasu stav otočily. V závěrečné desetiminutovce při desetibodovém vedení se zrychlením hry podařilo Jablonečankám dotáhnout na rozdíl jednoho koše, ale srovnat skóre se nepodařilo. Za výbornou střelbu si soupeřky vítězství zasloužily.

Sestava a body: Jaceňková 16, Rejnartová 16, Kitzbergerová 9, Císařová 8, Kalinová 8, Polmanová 7, Blechová 4, Hozdová, Charvátová, Koubová, Kultová.

Bižuterie - Slaný 70:34 (12:7, 23:14, 41:29).
Zřejmě s nejslabším soupeřem, který se v Jablonci ve druhé lize představil, si Bižuterie zajistila sedmé místo, ale první půle připomínala sobotní nepřesvědčivý výkon s tachovskými. Rozdíl byl v tom, že soupeřky neměly tak jistou ruku při zakončování. Zasloužené dva body přinesla zrychlená hra spolu se zlepšením obrany až v poslední čtvrtce a v neposlední řadě i zlepšená střelba. Soupeřky v závěru již rezignovaly, což přineslo Jablonečankám vítězství v závěrečné čtvrtině 29:5.

Sestava a body: Rejnartová 19, Kalinová 9, Jaceňková 8, Blechová 7, Císařová 7, Charvátová 7, Koubová 4, Kitzbergerová 3, Kultová 3, Polmanová 3, Hozdová.