Jaká by měla být kvalitní kuželkářka? „Měla by mít hlavně dobrý odhad a sílu. Občas z toho bolí záda a také nohy, protože se často chodí do podřepu, ale to ke sportu patří“ uvedla předsedkyně Zdeňka. Ženy hází tříkilovou koulí. A když mají za soutěž sto dvacet hodů a pět minut rozhodových hodů při závodech ještě k tomu, tak pár kilo za jedny závody naposilují. Za Jablonec ale hrají také muži, kteří bojují v severočeské divizi a drží se na třetím místě. V týmu mužů hostují také tři posily z Liberce. „My hrajeme podzimní kolo a hned od ledna jarní. Pauzu máme až od dubna,“ uvedla předsedkyně oddílu.

Ženy TJ Bižuterie hrají II. kuželkářskou ligu. Trénují  v herně v Pražské ulici a rády mezi sebe přivítají další nové kolegyně.

Jana Floriánová je vedoucí družstva žen. „Časově je to náročné, trénujeme několikrát v týdnu. Jsme na osmém místě z dvanácti týmů. Na tréninku hlavně hrajeme, opakování je matka moudrosti,“ uvedla Jana. Chválila tento sport proto, že dobře posiluje zádové svaly, ale jiné zase dostávají zabrat. „Rády přivítáme ženy se smyslem pro sport a trénink a s časem na závody, které jsou skoro každý víkend,“ upozornila vedoucí Jana Floriánová.