Jablonecké volejbalistky jedou na plné obrátky

Jablonec n. N. - „Pro poslední zápasy 1. volejbalové ligy juniorek jsme zvolili možnost využít 2 týmy. V prvním utkání juniorský tým na nahrávce s Terkou Majorovou a hráčkami hrajícími také v extralize juniorek, což je například Zajíčková nebo Karolína Bartošová,“ uvedl k víkendovým duelům trenér Luboš Bednář.

10.10.2017

Volejbal. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Turnov - TJ VK Dukla Liberec 1:3 a 0:3

Tým ještě doplnil o další " juniorské " hráčky Hefferovou, Bartošovou Míšu, Klímovou Lucii, Věckovou a další. „Sice prohrály druhý set, ale ve třetím a čtvrtém setu si komplikace nepřipustily,“ okomentoval průběh trenér. Ve druhém zápase nastoupila kadetská sestava: Čermáková, Bartůňková, Beldová, Chaloupková, Smolková, Nováková a libero Denisa Kováčová. A děvčata koncovku druhého setu zvládla. „Vítězství 3:0 znamená posun na druhé místo v tabulce. Je to důležitá splněná zápasová vítězná povinnost obou sestav našeho týmu,“ řekl k úspěchu Luboš Bednář.

TJ VK Dukla Liberec - Kralupy 3:2 a 3:0

V zápase I. ligy kadetek byl na řadě souboj dvou silných týmů. Hosté, mistryně ČR ve starších žákyních 2017, měli v týmu zkušené hráčky a tím dostatečnou týmovou kvalitu. „V prvním zápase jsme nezvládli koncovku druhého setu a zápas došel do pětisetového souboje. Ve čtvrtém setu do zápasu zasáhly výrazně na naší straně i hráčky z lavičky. Pochvala za výborně zvládnutý tie-break 15:7 jim právem patří. I přes výpady ve druhém a čtvrtém setu je to velmi cenné vítězství nad kvalitním soupeřem,“ uvedl k dalšímu zápasu trenér Luboš Bednář.

Ve druhém utkání v prvním setu jeho tým prohrával 11:14, ale zvýšenou bojovností a kvalitou především na servisu a útoku celý zápas dohrál do vítězného stavu 3:0. „Opět kvalitní zápas proti silnému soupeři,“ připomenul kouč a pochválil hráčky za koncentrovaný výkon, neboť je těžké ve dvou dnech zvládnout jedenáct setů a tři vítězná utkání.

Sestava: Čermáková, Bartůňková, Beldová, Chaloupková, Smolková, Nováková, libero Kováčová, střídaly Klímová Lucie, Věcková, Míková.

Příští týden 14. a 15. října hrají jablonecké volejbalistky Zajíčková, Majorová a Bartošová Karolína dva zápasy v extralize juniorek (USK Slavia Liberec) na domácí liberecké palubovce proti týmu Českých Budějovic. Mladší hráčky, žákyně Smolková, Knížková, Chaloupková hrají v sobotu a v neděli 14. a 15. října zápasy Českého poháru žákyň na domácí palubovce Dukly Liberec.

Ženy Dukly Liberec po úspěšném vstupu do sezóny porazily ve druhém kole Českého poháru v domácí hale tým Olympu Praha 3:2 a hrají v sobotu 14. října domácí zápas, a to první extraligový, od 18 hodin proti týmu KP Brno. Soupeř je bronzovým týmem z minulé sezóny.

„Za 14 dnů čeká kadetky v sobotu 21. října těžký výjezd do Tábora, kde hrajeme dva zápasy ligy kadetek,“ informoval Luboš Bednář. 1. liga juniorek bude ve stejný den pokračovat na domácí palubovce haly Dukly Liberec s týmem Nymburka. Hráčky extraligy juniorek budou v neděli 22. října hrát domácí zápasy na hale TU Liberec s týmem pražského Olympu Praha.

10.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Historický pohled na původní nervové sanatorium v Martinově údolí. Dnes se zde léčí dospělí s dýchacími obtížemi.
5

Plíce ve Cvikově léčí i příroda

Pátrání po dívkách z Děčínska má šťastný konec, policisté je našli v Liberci

Drama se podle hasičů nekonalo, prostě to klouže

Liberecký kraj – „Žádná kalamita, ani na Jablonecku ani jinde v kraji,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková v pondělí krátce před polednem s tím, že výjezdů k dopravním nehodám mají v tomto momentě pět.

Nakažených HIV je víc. V pátek začal Evropský týden testování na HIV a žloutenky

Liberecký kraj – Kampaň má za cíl upozornit na nutnost včasné léčby i na stále stoupající počet nakažených.

Krásky zdobí korunky z jablonecké firmy Šenýř Bijoux

Miss Czech Press se v sobotu v pražském Klubu Lávka stala Mirka Pikolová. „Splnil se mi můj sen a vyhrála jsem Miss Czech Press 2017. Chci moc poděkovat manželům Žanetě a Jiřímu Morštadtovým, kteří soutěž pořádají.

DENÍK NÁM FANDÍ: Nový seriál představuje sportovní týmy z regionu

Jablonecko – Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Jabloneckého deníku! Dnes, 20. listopadu, v něm najdete týmy FK Jablonec, dorost U17 a U16.