Jablonecké volejbalistky jedou na plné obrátky

Jablonec n. N. - „Pro poslední zápasy 1. volejbalové ligy juniorek jsme zvolili možnost využít 2 týmy. V prvním utkání juniorský tým na nahrávce s Terkou Majorovou a hráčkami hrajícími také v extralize juniorek, což je například Zajíčková nebo Karolína Bartošová,“ uvedl k víkendovým duelům trenér Luboš Bednář.

10.10.2017

Volejbal. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK

Turnov - TJ VK Dukla Liberec 1:3 a 0:3

Tým ještě doplnil o další " juniorské " hráčky Hefferovou, Bartošovou Míšu, Klímovou Lucii, Věckovou a další. „Sice prohrály druhý set, ale ve třetím a čtvrtém setu si komplikace nepřipustily,“ okomentoval průběh trenér. Ve druhém zápase nastoupila kadetská sestava: Čermáková, Bartůňková, Beldová, Chaloupková, Smolková, Nováková a libero Denisa Kováčová. A děvčata koncovku druhého setu zvládla. „Vítězství 3:0 znamená posun na druhé místo v tabulce. Je to důležitá splněná zápasová vítězná povinnost obou sestav našeho týmu,“ řekl k úspěchu Luboš Bednář.

TJ VK Dukla Liberec - Kralupy 3:2 a 3:0

V zápase I. ligy kadetek byl na řadě souboj dvou silných týmů. Hosté, mistryně ČR ve starších žákyních 2017, měli v týmu zkušené hráčky a tím dostatečnou týmovou kvalitu. „V prvním zápase jsme nezvládli koncovku druhého setu a zápas došel do pětisetového souboje. Ve čtvrtém setu do zápasu zasáhly výrazně na naší straně i hráčky z lavičky. Pochvala za výborně zvládnutý tie-break 15:7 jim právem patří. I přes výpady ve druhém a čtvrtém setu je to velmi cenné vítězství nad kvalitním soupeřem,“ uvedl k dalšímu zápasu trenér Luboš Bednář.

Ve druhém utkání v prvním setu jeho tým prohrával 11:14, ale zvýšenou bojovností a kvalitou především na servisu a útoku celý zápas dohrál do vítězného stavu 3:0. „Opět kvalitní zápas proti silnému soupeři,“ připomenul kouč a pochválil hráčky za koncentrovaný výkon, neboť je těžké ve dvou dnech zvládnout jedenáct setů a tři vítězná utkání.

Sestava: Čermáková, Bartůňková, Beldová, Chaloupková, Smolková, Nováková, libero Kováčová, střídaly Klímová Lucie, Věcková, Míková.

Příští týden 14. a 15. října hrají jablonecké volejbalistky Zajíčková, Majorová a Bartošová Karolína dva zápasy v extralize juniorek (USK Slavia Liberec) na domácí liberecké palubovce proti týmu Českých Budějovic. Mladší hráčky, žákyně Smolková, Knížková, Chaloupková hrají v sobotu a v neděli 14. a 15. října zápasy Českého poháru žákyň na domácí palubovce Dukly Liberec.

Ženy Dukly Liberec po úspěšném vstupu do sezóny porazily ve druhém kole Českého poháru v domácí hale tým Olympu Praha 3:2 a hrají v sobotu 14. října domácí zápas, a to první extraligový, od 18 hodin proti týmu KP Brno. Soupeř je bronzovým týmem z minulé sezóny.

„Za 14 dnů čeká kadetky v sobotu 21. října těžký výjezd do Tábora, kde hrajeme dva zápasy ligy kadetek,“ informoval Luboš Bednář. 1. liga juniorek bude ve stejný den pokračovat na domácí palubovce haly Dukly Liberec s týmem Nymburka. Hráčky extraligy juniorek budou v neděli 22. října hrát domácí zápasy na hale TU Liberec s týmem pražského Olympu Praha.

10.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Klub Na Rampě.

Na Rampě zazní jazz, rock i soul

Projekt nového koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun, na kterém pracovalo několik let vedení města, se stavět nebude. Rozhodlo o tom místní referendum. Foto: vizualizace
8

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

Jablonecko a Semilsko - Jaký bude následující týden a další víkend? Tady je naše tradiční nabídka akcí na několik dní dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřou dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech budou moci plnoletí občané ČR opět volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Na Proseči se hraje o 15 000 dolarů, jablonecké čeká postup do extraligy

Jablonec n. N. – V pondělí 23. října startuje na prosečských tenisových kurtech první halový turnaj zimního seriálu Českého tenisového svazu, Czech Indoor Futures.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.