Mistrovství České republiky v aquatlonu hostí po dvou letech opět plavecký bazén v Jablonci. Závodníci se utkají v plavání a v běhu. Ten se bude konat v okolí bazénu tzv. Gundersenovou metodou (dle časů plavání).

NA START MŮŽE KAŽDÝ

Navíc se závod vrací ke svým kořenům a opět se po několika letech bude odehrávat v bazénu a jeho bezprostředním okolí, což bude divácky velice atraktivní podívaná. Závod je určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

V Jablonci se bude závodit v kombinaci plavání a běhu. Na dospělé kategorie čekají tratě 400 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Žáci od 8 do 11 let budou soutěžit na distancích 100 metrů plavání a kilometr běhu, žáci od 12 do 15 let pak na tratích 200 metrů plavání a 2 kilometry běhu. Dorostenci a junioři absolvují 400 metrů plavání a 3 respektive 5 kilometrů běhu.

„Tratě mistrovského závodu se vracejí k plaveckému bazénu a to je pro závodníky určitě pozitivum. Po třech letech pořádání mistrovství republiky na Střelnici to bude nejen pro závodníky vítaná změna, ale také pro diváky,“ prozradil ředitel závodu Tomáš Janata. Závod, jehož spolupořadateli jsou TRI-CLUB Jablonec a TJ Bižuterie, je vypsaný i pro příchozí a může se ho zúčastnit opravdu každý.

PŘEKONAJÍ TŘI STOVKY?

O tento tradiční závod je velký zájem, o čemž svědčí téměř tři stovky přihlášených závodníků přesně ve středu v poledne 293. Start první rozplavby je naplánován na 9.45 hodin. Běžecká část je pak připravena zahradě plaveckého bazénu na 13. hodinu. Prezentace pro všechny kategorie začíná v 8 hodin v bazénu.

Mezi přihlášenými jsou i první dva závodníci ze zahajovacího závodu Českého poháru z Příbrami a čtvrtý z tohoto závodu Martin Semrád z TJ Bižuterie i jeho oddílový kolega Filip Zadražil, v Příbrami čtrnáctý. Několik želízek v ohni budou mít domácí pořadatelé ve všech žákovských a dorosteneckých kategoriích

Pokud si někdo netroufá na aquatlon, tak pro něho pořadatelé z TRI- CLUBU připravili na květen tradiční běh „Do pohody“ kolem jablonecké přehrady. Přihlášky a informace jsou na na stránkách www.behjablonec.cz