V předposledním dílu kvalifikačních turnajů, kde mohou judisté a judistky získat body do ranking listu a zajistit si tak účast na Mistrovství ČR, startovali také závodníci z jabloneckého Judo Klubu.

Jak si naši vedli

Matyáš Sobota věkem starší žák se pral i v dorostencích. V prvním kole ve váze do 66 kg prohrál s pozdějším vítězem jeho váhové kategorie. V opravných bojích nejprve porazil závodníka z Polska, ale nakonec zůstal bez umístění. Marek Man hned v prvním kole narazil na pozdějšího vítěze a českého reprezentanta Pulkrábka, se kterým se pral patnáct vteřin. Pak si bolestivě poranil rameno. V opravných bojích narazil na neoblíbeného soupeře Buriánka, se kterým prohrál. Ve své kategorii dorostenců dva zápasy vyhrál, dva prohrál a obsadil 9.místo. Jeho výkon byl ale ovlivněný zraněním ramene.

Kateřina Poláková zvládla v ženách čtyři zápasy, z toho jeden vyhrála a tři prohrála a obsadila čtvrté místo. V dorostenkách získala ještě lepší umístění. Po třech vyhraných zápasech se prala ve finále se svojí velkou soupeřkou Hájkovou, které ale podlehla a vybojovala tak druhé místo. Kateřina absolvovala osm zápasů s bilancí čtyři výhry a čtyři prohry.

Ivan Dubovyk se pral ve váze do 90 kg. V mužích dvakrát prohrál, ale i to mu stačilo k zisku pátého místa. V dorostencích porazil v prvním kole závodníka z Bulharska, poté prohrál se Šančičem z Chorvatska. A nedařilo se mu v opravných bojích, tentokrát s polským judistou. Vybojoval si tak deváté místo.

Jan Brůžek se ocitl na závodech po několika letech, když se rozhodl zúčastnit se na poslední chvíli. V prvním kole prohrál s Polákem Slabiakem, který váhovou kategorii +100 kg vyhrál. Brůžek podlehl pak v opravných bojích, když nestačil na bronzového medailistu Mrvu z USK Praha. Dařilo se ale Šimonu Roháčkovi. Postupně porazil Novosibilského, také Krause, Rúžu a Medka a s přehledem tak ovládl svou váhovou kategorii do 30 kg. Poté přišel menší útlum Jabloneckých, když v prvních kolech vypadli Segeš (-34 kg), Vlasák (-38 kg) a Jelínek (+60 kg).

Smůlu částečně prolomil až Jan Hruška, který svým nejlepším umístěním na kvalifikačních turnajích obsadil 9.místo. Ve starších žácích ve váze do 66 kg se Martin Ivanka, Filip Ivanka, Marián Valeš a Matyáš Sobota probojovali do čtvrtfinále, do semifinále pak jen Filip Ivanka. A vyhrál. V boji o zlato podlehl Gallardemu ze Slovenska a obsadil druhé místo. V opravných zápasech Martin Ivanka dvakrát vyhrál, ale zápas o 3.místo mu nevyšel a skončil pátý. Matyáš Sobota získal bronzovou medaili.

Ve váze nad 73 kg náš oddíl reprezentoval Andrej Brovdij a skončil sedmý.

Jeden z trenérů, Michal Niepel, zápasy jabloneckých borců hodnotil slovy: „ Tento turnaj byl velice kvalitně obsazený, a tak nás úspěchy našich svěřenců těší o to více. Příští víkend máme na programu ještě poslední kvalifikační turnaj v Teplicích."