„Zúčastnil jsem se Mistrovství republiky v Náměšti na Hané, kde jsem obhájil mistrovský titul v cyklokrosu. A následující víkend jsem jel další závod Českého poháru v cyklorosu Masters. Ten se konal v Čáslavi. A dnes, ve čtvrtek, odjíždím do Belgie. Tam budu startovat na Mistrovství světa v cyklokrosu. Tím bude moje letošní sezóna končit," vyjmenoval poslední svoje výsledky úspěšný cyklista.

Uvedl také, že obhajoba titulu, měla pro něj podobu o něco jednodušší, než čekal. „Ale závod to byl těžký, na bahnitém terénu. I když jsem to ještě o malinko těžší čekal. Hlavně jsem jel bez problémů, nic jsem nemusel řešit a podle toho pak vypadal i výsledek," uvedl spokojeně Ondra Zelený.

VÝSLEDEK JE O POHODĚ

Závod v Čáslavi bral jako svoji prověrku před odjezdem na Mistrovství světa v Belgii. „Ve čtvrtek a v pátek budu už na místě a trénovat na trati. Start mého závodu je v sobotu odpoledne. Budu do té doby odpočívat a hlídat si zdraví a formu. Je to hlavně o pohodě před závodem," naplánoval si cyklista.

Kdo se na start postaví s ním, nezjišťoval. „Na konkurenci jsem nekoukal. Nechám se překvapit. Pro mne bude nejdůležitější vypořádat se s písečnou tratí. S tím nemám absolutně žádnou zkušenost. U nás v písku téměř nejezdíme. Budu bojovat sám se sebou," řekl s úsměvem závodník a dodal: „Udělám všechno pro to, abych přivezl medaili."