Už dvacátý druhý ročník závodů v moderní gymnastice jednotlivkyň, dvojic i trojic, Jablonecký pohár, připravil domácí oddíl TJ Bižuterie.

Domácí taky uspěly

Na jednom z kurtů předváděly gymnastky své sestavy, a to pod přísným dozorem odborné poroty. Na druhém se na svá soutěžní vystoupení připravovaly jednotlivkyně i družstva. „Určitě máme také silná želízka v ohni. Jablonec na této soutěži reprezentuje náš, pořádající oddíl a také závodnice z TJ Sokol Jablonec SC. Startovní listina je plná kvalitních závodnic, silnou konkurencí jsou ale třeba děvčata z Liberce, Prahy nebo Chomutova," uvedla Heidemarie Polívková, ředitelka soutěže.

Sezóna ale nekončí

Moderní gymnastika se v jablonecké hale prezentovala naplno. Krásné dresy, příjemná hudba a hlavně kvalitní výkony závodnic byly vidět na obou kurtech. Sestavy s nejrůznějším náčiním, půvab, elegance a krása, takový byl sobotní gymnastický program hale. V ochozech fandili rodiče, napětí z výkonu svých svěřenkyň neskrývaly trenérky a závodnice samé. A jablonecká děvčata vybojovala medailová místa.

A porota měla plné ruce práce. „Letošní gymnastická sezóna ale nekončí, čeká nás ještě několik závodů. Jsme s účastí na Jabloneckém poháru spokojení a jsme rádi, že si od nás nejlepší ze závodnic odnesou také za své výkony hezké ceny, a to především díky podpoře Města Jablonec a sponzorům, bez kterých bychom nemohli takovou akci uskutečnit," připomenula Heidemarie Polívková.

Jablonec reprezentovaly dva oddíly a nasbíraly také medaile, a to jak v jednotlivcích, tak v týmových skladbách:

TJ Bižuterie: Veronika Kloubková, Eliška Kloubková, Martina Hovorková, Kristýna Markalousová, Veronika Urbánková, Martina Hovorková, Daniela Polívková (4. místo), Miroslava Šípošová (5. místo).

TJ Sokol Jablonec SC: Sabina Šťovíčková, Karolína Syslová, Barbora Moravcová, Nikola Vernerová, Blanka Manová, Šárka Málková, Šárka Knížková, Šárka Chovancová.