FK GMM Jablonec nad Nisou - COMBIX Ústí nad Labem 9:5 (4:1)

Na lavičce jabloneckého týmu nyní panují pro trenéry příjemnější časy. Kádr je vcelku široký a hlavně na každém postu hráči prokazují formu a chuť do hry. Také proto v tomto zápase zvolili variantu, kdy v nominaci bylo více hráčů, než obvyklých 8+1. To aby v případě nepříznivého vývoje mohli do sestavy zasáhnout.

Doma jsou nejlepší

A pro toto kolo zavítal do Jablonce Combix Ústí nad Labem. Tým z poloviny tabulky, který dokáže potrápit nejednoho soupeře, ale jak ukazují výsledky, jeho hlavní síla je v domácím prostředí.

Z toho faktu vycházeli Jablonečtí v předzápasové přípravě, kde mimo jiné museli zdůraznit, že nesmí soupeře podcenit. Combix se vždy presentoval jako tým s kvalitní ofenzivou a pokud jen trochu dostane možnost pocítit šanci na dobrý výsledek, stává se nebezpečnějším a obětavost hráčů roste i v obrané fázi.

Začátek zápasu byl ve standardním módu. Týmy se snažily poznat svého soupeře a byla to většinou taková oťukávaná. A ani tento zápas nebyl výjimkou. „Poměrně brzy jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Ovšem pak následoval určitý útlum, kdy soupeř prokazoval svou kvalitní ofenzivu. Podařilo se mu snížit a dále byl velmi nebezpečný. Jen výborné zákroky Masaříka a někdy i štěstí drželi vedení na naší straně," komentoval situaci trenér Lukáš Dubový.

Na konci prvního poločasu udeřila nově složená domácí první čtveřice. Navrátilec do sestavy Bláha ve spolupráci s novou posilou Milanem Soukupem ukazovali, že by jim tato spolupráce mohla klapat. A když se k tomu přidali ve velké pohodě hrající Suchomel s Holickým, byl nakonec díky první čtyřce poločasový účet 4:1.

Museli zrychlit

„Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou, ve druhé čtyřce dostal prostor Kovařík. S úkolem zrychlit hru," uvedl trenér a pokračoval: „Vstup do druhé části zápasu nebyl špatný. Soupeře jsme zatlačili a ukázali, že to bude mít stále velmi složité s pomýšlením na dobrý výsledek." Soupeř poznal, že z tohoto duelu si body z Jablonce asi nepřiveze. Navíc se mu po dvou velmi nepříjemných zákrocích zranil gólman, a tak závěr zápasu byl již o dohrání.

Budou první ?

Jablonecká povolená koncentrace dovolovala soupeři také skórovat, a proto se skóre navyšovalo, ovšem na obou stranách. Závěrečný účet se zastavil na uspokojivých 9:5. Kýžené desítky se domácím nepodařilo dosáhnout, ale to nic nezměnilo na konečném faktu, že mužstvo zůstalo na čele tabulky II.ligy.

Teď už budou jablonečtí futsalisté z týmu FK GMM bojovat o první místo mezi ostatními mužstvy.

FK GMM Jablonec nad Nisou: Masařík Jan Bláha, Holický, Beníšek, Haunold Krejčík, Duda, Kovařík, Soukup, Suchomel, Mečíř.

Branky: Mečíř 4x, Suchomel 2x, Bláha, Soukup, Beníšek.