„Pavlu Havlíkovou jsem doprovázel o víkendu na cyklocrossovém závodě ve Švýcarsku. Je po nemoci a pomalu se zase dostává do své formy. Dojela třináctá,“ uvedl trenér.
Další jeho svěřenec, junior Václav Veverka, se zúčastnil také ve Švýcarsku, v Luganu, kde se zúčastnil Mistrovství Evropy. „Ten dojel jednačtyřicátý. Patřil mezi nejmladší účastníky, proto startoval až z poslední řady. Minulý týden už absolvoval Mistrovství světa a do cíle dojel pětapadesátý ze sto dvaceti účastníků,“ řekl k výsledkům nadějného jabloneckého cyklisty jeho trenér. S jeho výkonem je spokojený a počítá, že v příštím roce se viditelně zlepší a posune se mezi závodníky na předních místech. „Vaškův úspěch už je letos to, že se mu vůbec povedlo, aby se Mistrovství světa a Evropy zúčastnil,“ zdůraznil Miloslav Hollósi.


MAJÍ VELKÉ PLÁNY
Když se situace v Česku uklidní, mají cyklisté nabitý kalendář. „Čeká nás kompletní Český pohár v cyklocrossu a několik závodů venku. Na začátku prosince by se mělo jet Mistrovství republiky mládežníků a hned devátého ledna Mistrovství republiky dospělých. A na konci ledna je v plánu Mistrovství světa v Belgii. Doufejme, že se nic rušit nebude,“ vyjmenoval případné starty závodníků KC Kooperativa jejich kouč.


STUDUJÍ A TRÉNUJÍ
Cyklistika má zelenou na jabloneckém Sportovním gymnáziu Dr. Randy. Ti, kteří se chtějí kolu věnovat, studují právě na této škole. A další naděje KC Kooperativa Jablonec určitě má. „Teď se připravují individuálně, ale poslední týden v říjnu je čeká výcvikový tábor v Jablonci a okolí. A první závod pojedou už na začátku listopadu,“ informoval trenér Hollósi.