Stejně jako v loňském roce svedlo druhé kolo poháru dohromady Jablonec a Liberec. Vloni se radoval z postupu Jablonec letos Liberec. Postupující do třetího kola má velkou šanci, že uvítá ve své hale extraligový mančaft. Loni sehráli Jablonečtí vyrovnané střetnutí s Jičínem. I letos domácí chtěli postoupit a opět si zahrát s nejlepšími.

Střetnutí bylo od prvních minut velice vyrovnané, v 15. minutě 6:5. Pak se Jabloneckým, díky pevné obraně a výborným zákrokům domácího brankáře Hlinky, povedlo odskočit na 9:6 a i dokonce na 12:6. Ještě tři minuty před koncem první půle byl stav 14:8. Ovšem dvě vyloučení v řadě a několik technických chyb domácích dovolilo poměrně jednoduše hostům z Liberce snížit na 15:12. Byl to zlom v celém utkání.

V DRUHÉ PŮLI TO NEŠLO

Po poločase pokračoval Liberec v dobré hře a Jablonečtí se čím dál více trápili. Hlavně v postupném útoku, chyběla střelba ze střední vzdálenosti, stabilní obrana také ztratila svoji kvalitu a hosté začali pomalu otáčet utkání ve svůj prospěch. Libereckou hru dirigoval Kamaryt a k němu se přidali výborní mladíci Martenek a Šťastník. Jabloneckým se podařilo v 57. minutě srovnat na 25:25, ale dvě domácí vyloučení v závěru rozhodla o postupu Liberce.

SOUPEŘ SI PORADIL

Hodnocení trenéra Jablonce Františka Dědečka: „Chtěli jsme postoupit a zahrát si proti extralize, ale náš výkon byl dobrý pouze pětadvacet minut, zbytek zápasu jsme se doslova trápili. Liberec byl sehranější, přestože mu před sezonou odešel nejlepší hráč Kozubík do Německa. Nahradili ho výborně další mladíci Martenek a Šťastník. Oproti tomu naši mladíci nepodali výkony, kterými se prezentovali třeba v přípravě s německým Cunewalde v Jičíně. Bohužel jsme nastoupili bez dvou střelců Hány a Patrika Trejbala, a to je hrozně znát.“ Kouče potěšilo zlepšení Preislera na pivotu a obě křídla Tomáš i Žák zahrála, podle trenéra, dobře. Obranu dirigoval Standa Svoboda. Sedmičky s přehledem proměňoval Krčka.

Jablonec – Liberec 26:28 (15:12)Sestava a branky : Hlinka D., Frýda – Krčka 7 (4), Tomáš 5 (1), Žák 4, Preisler 3, Vraný 3, Svoboda S. 2, Jandera 1, Mony 1, Svoboda T. , Trejbal D.