To se potvrzovalo až do tohoto víkendu, kde nejdříve Jablonečtí ztratili bod proti předposledním Lovosicím a následně podlehli favorizovanému Ústí nad Labem.

1. FbK Jablonec - ASK Lovosice 6:5 (3:1, 1:3, 1:1, 1:0)

V generálce na souboj s Ústím nad Labem se počítalo s jednoznačnou výhrou, ke které také domácí, kteří hráli tento zápas v Tanvaldě, nakročili hned od začátku a po devíti minutách díky dvěma brankám Strýčka vedli 2:0. Za hosty sice snížil v polovině první třetiny Perháč, ale v 15. minutě vrátil Jakub Ježek domácím opět dvoubrankové vedení, které vydrželo až do konce první třetiny.

Druhou třetinu začali lépe hosté a v čase 22:22 snížili na rozdíl jedné branky zásluhou Jirotky. V 28. minutě dokonce hosté vyrovnali brankou Ciknera. Domácí poté strhli vedení zpět na svojí stranu díky Strýčkovi, který tak dokončil hattrick. Z vedení se ovšem mohli radovat pouhých 13 vteřin, než vyrovnal Malý. Další branka už ve druhé části nepadla, a ačkoliv hrál Jablonec v druhé třetině čtyři přesilovky a soupeř žádnou, skóre druhé části vyznělo lépe pro Lovosice.

I začátek třetí třetiny domácí nezachytili a Lovosice se po brance Voráčka dostali poprvé v zápase do vedení, což donutilo domácí vyměnit brankáře. Švece nahradil Javůrek. Za necelé dvě minuty vyrovnal druhou brankou v utkání Ježek, ale navíc už se domácí nezmohli a k obratu jim nepomohly ani další dvě přesilovky. Utkání tak dospělo do prodloužení, které ve 4. minutě rozhodl ve prospěch domácích přesilovkovou brankou Škodný. Domácí si tak připsali do tabulky pouze dva body a Lovosice si překvapivě odvezly jeden cenný bod.

Branky: 5. Strýček, 9. Strýček, 15. Ježek, 30. Strýček, 45. Ježek, 64. Škodný - 11. Perháč, 23. Jirotka, 28. Cikner, 30. Malý, 43. Voráček; rozhodčí: Ondřej Sochůrek - Roman Šuvada; vyloučení: 2:8 + Patrik Cikner (Lovosice) 10; využití:1:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Švec 21, Javůrek 18 Bíbrlík 52.

1. FbK Jablonec - Slávie Ústí n. L. 4:6 (2:1, 0:2, 2:3)

V nedělním šlágru druhé ligy přivítal Jablonec v Městské sportovní hale Ústí nad Labem. Utkání nazvané domácími hráči florbalovou bitvou podzimu začala lépe hostující Slávie, kterou dostal do vedení ve 3. minutě Vojta. Vyrovnat se podařilo v 9. minutě zásluhou Sekyry a do konce třetiny se povedlo domácím vývoj otočit, když se při hře 4 na 4 prosadil Šochman.

I začátek druhé půle vyzněl lépe pro hostující tým, za který v 22. minutě vyrovnal Stummer. Tentýž hráč strhl v 29. minutě vedení opět na stranu hostů, když využil přesilovku po vyloučení Hrůzy. Do dvoubrankového vedení se mohli dostat hosté v 32. minutě, ale trestné střílení domácí Javůrek vychytal.

Do třetice všeho dobrého platilo v poslední části, kdy domácí v prvních dvou minutách dokázali skóre zápasu opět otočit zásluhou branek Hrůzy a Sekyry. Ústí poté domácí zatlačilo a po několika střelách se dočkalo vyrovnání zásluhou Nergla. Pátý obrat v utkání dokonal v 55. minutě Gross.

Jablonec se poté snažil vyrovnat a v čase 57:54 po oddechovém čase odvolal brankáře. Domácím se ovšem nepodařilo dostat se do výrazné šance a 41 vteřin před koncem pečetil výhru hostů střelou do prázdné branky Filipec.

Branky: 9. Sekyra, 18. Šochman, 42. Hůza, 42. Sekyra - 3. Vojta, 22. Stummer, 29. Stummer, 51. Nergl, 55. Grosse, 60. Filipec; rozhodčí: Milan Baloun Lukáš Čížek; vyloučení: 4:2; využití: 0:1; diváků: 114; zásahy brankářů: Javůrek 22 Hlava 22.

Autor: Martin Vosáhlo