Boca rozhodně nepatří k nejoblíbenějším soupeřům GMM, což na severu Čech v prvním poločase jednoznačně dokazovala. Krátce po polovině úvodní dvacetiminutovky se hosté dostali do vedení, když po divočejší pasáži bohaté na šance otevřel skóre kapitán Chotěboře Michal Čáp.

Jablonecké ochozy ale na vyrovnání nemusely čekat dlouho. Petr Mečíř předložil míč Ondřeji Holickému a ten střelou k tyči překonal Vymetala. Optimismus vydržel domácí střídačce jen něco málo přes půl minuty a po přihrávce Čápa vrátil hostům vedení Tomáš Novotný.

VEDLI JEN O BRANKU

Závěr poločasu však patřil GMM. Nejprve překvapil chotěbořskou obranu v čele s Vymetalem dalekonosnou ranou a posléze se prosadil z otočky i Milan Mazánek. Jablonečtí tak odcházeli do kabin s hubeným jednobrankovým náskokem.

Vstup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácím. Už po 55 vteřinách vykročil Jablonec za třemi body, když Vymetala překonal Tomáš Mazánek. Náskok rázem začal narůstat. O jeho navýšení se postarali bratři. Přihrávku Matěje zužitkoval starší Petr. Když se pak povedenou tečí stříleného pasu Milana Mazánka prosadil Josef Hypius, bylo to už 6:2. Jablonci se Chotěboř podařilo zlomit. Svou druhou trefu v zápase zaznamenal Petr Mečíř, na kterého v závěru dokázal navázat pěknou individuální akcí Josef Hypius.

UZAVÍRAL PETR MEČÍŘ

Boca pak sice zásluhou Čápa snížila, ale poslední slovo si vzali domácí hráči. Jen pár sekund před sirénou uzavřel skóre na konečných 9:3 jablonecký kapitán. Hráči GMM tak i ve čtvrtém jarním zápase bodovali naplno a diváci v ochozech jim potleskem poděkovali za výkon.