Sokol Bělá p.B – Handball Jablonec 22:24 (11:11)

Oba týmy nastoupily v omlazené sestavě a přesto, že domácí mužstvo hraje o soutěž níže než Jablonečtí, nebylo to během první půle vůbec znát.

Na začátku sezóny se oba týmy mohly opřít o své brankáře, kteří byli nejlepšími hráči. Nerozehranost a střelecká kvalita nedosahovala příliš valné úrovně. Obrany byly tvrdé na obou stranách, jablonecký rozehrávač Krčka odstoupil z utkání již během první půle a když hosté přišli i o svého střelce Patrika Trejbala, který těsně před koncem první půle dostal po třetím dvouminutovém vyloučení červenou kartu, vypadalo to z Jabloneckými zle.

OBRANA SE VYLEPŠILA

Vše zlé pro něco dobré. Ve druhém poločase se k výbornému výkonu rozehrál Vláďa Šatava a střelecky se začal ve svém prvním utkání za muže prosazovat starší dorostenec Tomáš Střižík.

Jablonecká zlepšená obrana, podpořená dobrými zákroky gólmana Kubala a šikovnost v útočné fázi, způsobila zvrat v utkání a hosté se dostali do šestibrankového náskoku 15:21 ve 48. minutě. Domácí se ovšem nevzdali, neohroženě v útočné fázi získávali fauly a následná vyloučení vedla ke snížení stavu na 19:22 a následně ke srovnání na 22:22.

Jabloneckým se v této fázi nedařilo nic, dohrál kvůli zranění i pivot Smrček a přímou červenou kartu dostal za neúmyslný faul hostující rozehrávač Vláďa Šatava.

ČEKÁ JE DRUHÉ KOLO

Domácí hala bouřila a vypadalo to na obrat pro domácí. Druhý jablonecký gólman David Hlinka chytil v závěru několik domácích šancí a definitivní konec domácím nadějím dal mladíček Střižík, který svým pátým gólem z devítimetrové hranice poslal hosty do druhého kola Českého Poháru. Ten se odehraje v sobotu 14.9. v jablonecké hale, tentokrát netradičně již od 14 hodin. Přijede prvoligový Dvůr Králové.

Sestava a branky : Hlinka D., Kubal – Šatava 5, Střižík 5, Trejbal D. 5, Krčka 2, Janata 2, Mony 1, Preisler 1 , Žák 1, Trejbal P. 1, Kříž 1, Svoboda T. , Smrček