Jablonec – Cunewalde (D) 24:26 (10:11)

Soupeř hrající pátou nejvyšší soutěž se prezentoval rychlou kombinační házenou, na postu rozehrávky dirigoval jeho hru bývalý jičínský extraligový hráč Michal Naiman.

VÝBORNÁ BYLA OBRANA

Jablonecký tým po měsíční fyzické přípravě a dvou herních trénincích nastoupil bez respektu. A velmi dobrá obrana vedená Svobodou a podpořená dobrými zákroky gólmana Hlinky, platila na soupeře. V útoku se na postu rozehrávky objevil po zranění Krčka, na levém křídle se dařilo Tomášovi.

SOUPEŘ ŠEL DO VEDENÍ

V druhé půli utkání Jablonečtí zaspali prvních deset minut, soupeř toho využil a vytvořil si tříbrankový náskok. Znát byl zlepšený výkon Hány a zejména dorostence Vraného, kteří spolu s Tomášem a Krčkou pomalu začali stahovat náskok soupeře. Po změně obrany se podařilo srovnat až na 24:24. Tři minuty před koncem zápasu Jablonečtí ztratili v rychlém přechodu míč. A následné vyloučení Svobody, ukončilo jejich snahu o vítězství s kvalitním soupeřem. Jablonečtí házenkáři dál pokračují v přípravě.

Sestava: Hlinka, Kubal – Vraný 5, Tomáš 5, Krčka 4, Hána 4, Trejbal P. 2, Svoboda 2, Radosta 1, Trejbal D. 1, Preisler, Smrček, Jandera, Mony, Hartig, Janata.