Baník Most během jara předvedl několik výborných výsledků, vysoká výhra v Liberci, doma snadné vysoké vítězství s Louny a to bylo pro Jablonecké varování. Domácím se vrátili do sestavy zkušení Jirka Novotný se Standou Svobodou i Patrik Trejbal, kdysi nejlepší střelec soutěže. Ale stále tři nejlepší hráči jara v Jablonci kvůli zranění absentují, a to Marek Tomáš, Ondra Krčka i Míra Říha.

Hráči Mostu rychle domácím utekli na 2:6 v osmé minutě. Trenér domácích František Dědeček si vzal time-out a povedlo se zlepšenou střelbou během času srovnat v 16. minutě na 6:6, zejména díky Novotnému. Pak ovšem Jablonečtí doslova zkolabovali střelecky, za dalších 14 minut vstřelili pouhou jedinou branku, hostující golman Kurial začal čarovat a domácí si s ním do konce utkání již neporadili.

S poločasovým výsledkem 7:11 by se dalo ještě cokoliv dělat, ale domácí střelecké trápení pokračovalo dále. Mostečtí navýšili stav během 15 minut na 9:18 a bylo po zápase. Domácí vyzkoušeli několik obranných systémů, ale soupeř si téměř vždy poradil. Hostující brankář byl jasně nejlepším hráčem na hřišti a dovedl svůj tým k jasnému vítězství 15:24.

Jablonec – Baník Most 15:24 (7:11)

Sestava a branky : Hlinka D., Kubal – Novotný 5, Jandera 3, Hlinka R. 2, Svoboda S. 2, Žák 1, Trejbal D. 1, Trejbal P. 1, Preisler, Smrček, Šatava, Radosta

Hodnocení trenéra Františka Dědečka:
Podruhé za sebou jsme nastoupili proti mladému týmu, který má velkou kvalitu a velkou chuť se zlepšovat, podruhé jsme schytali debakl, minule na Košutce v Plzni to bylo podobné, prostě na tyto lepší týmy momentálně absolutně nemáme, dlouhodobě máme problém na rozehrávce a při tréninkové absenci některých klíčových hráčů nemůžeme čekat, že se budeme nějak výrazně zlepšovat.