Pardubice – Jablonec 27:30 (14:15)

Dlouholetý soupeř ve druhé lize, tým Pardubic, je na tom stejně, jako ten jablonecký, jak v tabulce, tak herně. Na jedné straně zkušení hráči a pak dravé mládí. Dlouho platilo pravidlo, můj dům, můj hrad, oba celky pravidelně vyhrávaly na svých palubovkách, ale jakmile opustili svá města, výkon rapidně klesal. Jablonečtí na utkání z důvodů zranění, nemocí, studijních povinností opět neodjeli kompletní. Na střídání měli pouze tři hráče, z toho dva na pozici pivota.

Premiéru v základní sestavě si na pravém křídle odbyl Pavel Mony a podařilo se mu vstřelit i důležitou branku. Jablonečtí začali svižně a od prvních minut fungovala dobrá obrana vedená zkušeným Svobodou s výborným brankářem Chaloupkou. V útoku se dařilo zejména trojici Trejbal, Tomáš, Šatava. Hosté si po celý poločas udržovali dvou až tříbrankový náskok, až ke konci poločasu začali jabloneckým docházet síly a Pardubice snížily na 14:15.

Do druhé půle domácí Pardubice nastoupily s velkou chutí, přitvrdila se pardubická obrana, naopak jablonecká obrana nestíhala a domácí zaslouženě otočili během deseti minut na 21:18. Jablonečtí po time outu vystřídali brankáře a hlavně se v útoku začala prosazovat dvojice Svoboda, Hána.

Zlepšená jablonecká obrana, rychlé přechody a již zmiňovaní střelci způsobili vzkříšení jabloneckého týmu a ten otočil během sedmi minut z 21:18 na 22:25. Pro jablonecké to byla fantazie. Domácí samozřejmě zabojovali a byl z toho boj o každý míč. Domácím se podařilo v 25. minutě srovnat na 26:26. Konec utkání patřil jednoznačně jabloneckému brankáři Davidu Hlinkovi, který nejdříve zneškodnil již čtvrtý sedmimetrový hod a pak ještě předvedl další tři parády, díky kterým se mu povedlo vyzrát na domácí střelce, kteří nebyli schopni vstřelit branku ani z těch nejvyloženějších šancí. Hosté naopak svoje šance proměnili a po dlouhé době se opět radovali z venkovního vítězství.

Hodnocení trenéra Františka Dědečka: „Velice vyrovnané střetnutí, ve kterém jsme ke konci měli více štěstí, které nám chybělo v zápase v Lovosicích. Tam jsme nedali čtyři sedmičky, teď naši brankáři z deseti sedmiček chytli pět a největší rozdíl v utkání byl právě na postech brankářů. Jsem rád, že v takto okleštěné sestavě jsme dva body vydřeli a zároveň jsem rád, že Patrik Trejbal opět ukázal, jakým je dobrým hráčem. Po domácím debaklu s Louny se začínáme postupně i přes četná zranění zvedat a zápas v Lovosicích, doma s Úvaly i teď Pardubicích, ukázal, že se můžeme posunout výše v tabulce, na místa, která si jablonecká házená zaslouží. V sobotu 14. dubna nám přijede Slavia Praha, která je momentálně na druhém místě tabulky. Začátek zápasu je v 17 hodin. Takový soupeř nás určitě prověří.“

Sestava a branky: Chaloupka, Hlinka – Trejbal 8, Hána 7, Svoboda 5, Tomáš 4, Šatava 3, Preisler 1, Heinl 1,Mony 1, Smrček