V jablonecké hale se konal Den s házenou. Nejprve probíhal turnaj přípravek a minižáků, ve kterém se představilo šestnáct týmů. Za domácí Jablonec jich nastoupilo pět, s různými herními zkušenostmi.

TÝMY PŘIJELY ODEVŠAD

Po hřišti se pohybovalo stovka házenkářů z Liberce, Jičína, Náchoda a domácího Jablonce. V další části programu házenkářského dne pořadatelé představili vítězný tým jabloneckých mladších dorostenců, kteří porazili Pardubice. A pak už nastoupilo jablonecké áčko k duelu proti plzeňským VŠ.

SOUPEŘE JISTIL GÓLMAN

Utkání bylo vyrovnané od úvodního hvizdu. Jablonecká obrana dobře fungovala, ovšem domácím se nedařilo v útoku. Šance si vytvořili, ale se zakončením to bylo horší. Plzeňský brankář byl nepřekonatelnou překážkou prakticky pro každého jablonecké střelce. Takže místo, aby domácí vedli již v poločase o sedm branek, na ukazateli svítil vyrovnaný stav 10:10.

ZLEPŠILI ZAKONČENÍ

Druhá půle již byla podstatně lepší. Jablonecká obrana fungovala ve spolupráci s brankářem Hlinkou ještě lépe a zakončení bylo výrazně lepší. Domácím se podařilo si za pětadvacet minut hry vytvořit devítibrankový náskok 23:14 v 55. minutě utkání. Jablonečtí sice výrazně prohráli poslední pětiminutovku, ale příležitost dostali již všichni hráči z lavičky.

Vlci sice vybojovali na ledě Dvora Králové jen jeden bod, ale trenér si přivezl nezapomenutelný poznatek díky hráči soupeře.
Trenér Vlků Karel Hornický: Takové gesto se vidí jen málo

Body zůstaly zaslouženě v Jablonci. Další zápas čeká Jablonecké o víkendu 12. října na hřišti Šťáhlav.

POCHVALA OBRÁNCŮM

Trenér jabloneckého týmu František Dědeček k zápasu řekl: „Střelecky to dnes bylo trápení, naopak výborně fungovala obrana, i přesto jsme mohli vyhrát výrazněji. Jsem rád, že jsme mohli pustit do hry všechny hráče, kteří na svoji šanci v áčku dvě utkání čekali.

Handball Jablonec - Plzeň 23:19 (10:10)
Sestava a branky Jablonce: Hlinka D. Trejbal P. 6, Střižík 5, Novotný 1, Žák 3, Preisler 1, Šatava 1, Jandera 3, Svoboda S 2 , Smrček 1, Mony 1, Janata, Trejbal D., Radosta.