ELP Jablonec n.N. - Lovosice B 26:20 (15:10)

Jablonecký tým házenkářů zvítězil v důležitém domácím utkání II. ligy nad rezervou extraligových Lovosic po dobrém výkonu 26:20.

Ještě není vyhráno

Tabulka je velice vyrovnaná a rozdíl mezi šestým a jedenáctým místem jsou pouhé čtyři body. Jablonečtí, díky vítězství, poskočili opět o kousek výš, ale ještě není vyhráno. Do Jablonce přijel soupeř, který se pyšní třetím nejlepším útokem v soutěži a má průměr přes jednatřicet nastřílených branek za utkání. I vzhledem k tomu, že se A tým připravuje na play-off a má zápasové volno, nebylo jisté, které posily s rezervou Lovosic přijedou. Dorazili nakonec tři hráči, kteří se připravují s áčkem, a to Hrdlička, Franc a Barth.

Barth je potrápil

A hlavně posledně jmenovaný trápil Jablonecké nejvíce a vsítil pět branek. Lovosičtí vstoupili do utkání lépe, když už ve 3. minutě vedli 0:3 a jednoduše skórovali proti obraně, která evidentně spala. Tomáš Hána vsítil první branku domácích ve 4. minutě. Poté jablonecká obrana začala včas přistupovat k hráčům a spojky Lovosic střílely pod tlakem. Brankář David Hlinka vytáhl několik výborných zásahů. Utkání se tak začalo otáčet. Již v 15. minutě vedli domácí 7:4 a ve 22. dokonce 12:6.

Drželi to obránci

Vše bylo podpořeno dobrou obranou, brankář držel dál, v útoku se rozstřílel Novotný a poločas skončil 15:10.

Tradiční špatná jablonecká pětiminutovka na začátku druhé půle způsobila menší komplikace. Hosté snížili na 15:12 a Jabloneckým se hra moc nedařila. V 18. minutě, po time outu domácích a za stavu 18:15, nastal konečný zlom v utkání, když do branky přišel Kysela a na pivotu se dvakrát krásně uvolnil Ondra Heinl a připojil se na pravé spojce i Tomáš Hána. A tak výsledek 23:16 ve 26. minutě již rozhodl. Ke konci utkání už týmy moc nebránily a konečný výsledek 26:20 odpovídá průběhu celého zápasu.

Celé jablonecké mužstvo tentokrát zaslouží pochvalu. Bylo to těžké utkání s dobrým soupeřem. Komě tradičních střeleckých opor se v tomto utkání dařilo Hartigovi, Novotnému a O. Heinlovi, v obraně se dobře ukázal Albani se Svobodou.

Další, velice těžký zápas, sehrají Jablonečtí tentokrát v neděli 10. dubna od 17 hodin opět doma proti Pardubicím.

Sestava a střelci: Kysela, Hlinka - D. Patrik Trejbal 7, Hána 6, Tomáš 3, Novotný 3, Hartig 3, Heinl O. 2, Šatava 1, Trejbal D. 1, Albani, Preisler, Hlinka R., Svoboda.