Mistrem České republiky dorostenců se stal Matyáš Sobota, vicemistryní je Pavla Niepelová. Družstvo dorostenek získalo na Mistrovství České republiky 3. místo.

V žákovských kategoriích má klub výsledky o něco slabší. „Pouze Eliška Hýřová dokázala získat 3. místo na Přeboru České republiky starších žákyň. Dobře si ale vedou malí judisté, kteří se teprve na účast v mistrovských soutěžích připravují a jsou kvalitním příslibem do budoucna,“ uvedl Michael Man.

JE MISTREM REPUBLIKY

Mistrem České republiky veteránů v kategorii nad 70 let je Ludvík Hasík.

Během roku oddíl pořádal několik významných akcí. Největší byla Mezinárodní VC Jablonce nad Nisou a Mistrovství České republiky družstev, k tomu organizátoři přidali ještě několik menších soutěží. „Akce se mohly konat díky podpoře Města,“ připomenul předseda Judo klubu Michael Man a dodal že, všechny judistické akce se konají ve velké sportovní hale u přehrady, která poskytuje důstojné podmínky pro pořádání významných judistických akcí a umožňuje i široké veřejnosti se s judem seznámit.

Co se zatím nedaří je vybudování specializované tělocvičny pro judo. „Vedení Města však v uplynulých čtyřech letech odvedlo velký kus práce a vše je připraveno.

„Čeká se „ jen“ na získání dotace, o kterou i nové vedení města bude žádat letos v prosinci, jestliže to zastupitelé podpoří. Této podpory si velmi vážíme,“ připomenul místopředseda klubu Roman Polák.

I v dalším roce se bude oddíl juda snažit co nejlépe reprezentovat město, pořádat několik velkých soutěží. „Jako spolehlivému partnerovi er ČSJu nám bylo přiděleno pořádání Mistrovství ČR seniorů a družstev žen a žákyň, které se bude konat 27.4-28.4. 2019 a Velká cena Jablonce – Český pohár s účastí přes tisíc závodníků. Ti přijedou do Jablonce 16.3-17.3. příštího roku. Doufáme, že se povede přilákat k tomuto krásnému sportu co nejvíce zájemců,“ přeje si místopředseda Polák.

MAJÍ CO OSLAVOVAT

Příští rok bude Judo Klub bojovat o účast v 1. lize mužů. „Tento rok oslavili jubileum dvě osobnosti juda, devadesátku zakládající člen Václav Vrkoč a pětasedmdesát dlouholetý funkcionář a trenér Dieter Brůžek. V příštím roce bude judu v Jablonci 65 let. Letos také Jablonečtí navázali přátelství s judisty z Jeleni Gory,“ uvedl Polák.