Do bojů o tituly se za juniory zapojili Michal Voronič, za dorostenky Tereza Hettfleischová, za žáky Jakub Serra a Viktor Zoubek, za žačky Jindřiška Palatová a Veronika Maříková.

NEJMLADŠÍCH JE NEJVÍC

V nejmladších benjamíncích, ve kterých má oddíl největší zastoupení, startovaly Barbora Sovová, Nikola Grabmüllerová, Carolina Serra, Daniela Maříková a Barbora Zoubková. Jablonečtí borci přivezl třináct medailí, z toho čtyři zlaté, sedm stříbrných a dvě bronzové a přidali ještě pět bramborových těsně pod bednou.

VE FINÁLE NECHYBĚLI

„Náš nejstarší závodník Michal Voronič si vybojoval účast ve velkém finále a stříbrnou medaili na deblu společně s Dvořákem z USK na trati 200 m. Jakub Serra s Jiřím Vávrou ze Sedlce, se po velikém boji na 500 m umístili na třetím místě a Jakub ještě přidal účast ve velkém finále na obou tratích,“ vyjmenovala úspěchy svých svěřenců Nikola Hettfleischová, trenérka těch nejmladších.

Úspěšní byli členové jabloneckého oddílu Rychlostní kanoistiky v Račicích.Zdroj: Nikola Hettfleischová

PŘIŠLY DALŠÍ ÚSPĚCHY

Výborní byli i další jablonečtí kanoisté. Veronika Maříková, po velkém zlepšení na kanoi, vybojovala zlatou a dvě stříbrné medaile. „Také Jindřiška Palatová na K4 společně se závodnicemi z Ústí nad Labem všechny překvapily a do cíle si dojely pro bronz,“ dodala trenérka. I nejmladší jablonecké naděje přispěly do sbírky cenných kovů. „Barbora Sovová se na trati 500 m vyšplhala na nejvyšší stupínek pro zlato, dále pro stříbro, ke kterému přidala i stříbrnou medaili společně s Carolinou. Carolina Serra nezklamala a udržela si několikáté vítězství na obou tratích. Velkým překvapením byla Daniela Maříková, která získala stříbro též na trati 500 metrů,“ chlubila se právem trenérka Nikola Hettfleischová. Veliké zlepšení na trati předvedla Barbora Zoubková, které k medaili chyběl kousek. Malé finále si s přehledem vyhrála Tereza Hettfleischová, a to na trati 500m i 1000m.

NĚKDO JEL POPRVÉ

Na deblu s Kvasilovou ze Sezemic bojovaly o třetí příčku, ale nakonec na ni nedosáhly a přispěly bramborovou medailí. Účastnice malého finále Jindřiška Palatová též vyhrála na své trati. Dále Viktor Zoubek předvedl časem velké zlepšení. Svůj první velký závod na MČR absolvovala Nikola Grabmüllerová, která se statečně držela startovního pole.

ZÁJEMCE PŘIVÍTAJÍ

Oddíl Rychlostní kanoistika stále přibírá další zájemce o tento atraktivní sport.