Slavia Praha - Jablonec 32:29 (18:16)

Po kvalitním utkání v českém poháru s extraligovým Jičínem chtěli jablonečtí házenkáři navázat i na Slavii, ovšem výkony Jabloneckých na domácích a venkovních palubovkách trošku odlišují. Zkušený slávistický tým od začátku nechal hrát jablonecké hráče hrát hodně času v útoku a poté, po sebemenší chybě při střelbě, nekompromisně trestal z rychlých přechodů.

Když se hosté trošku vzpamatovali a domácím hráčům začala pomalu docházet energie, začalo se utkání srovnávat, ovšem na časomíře v 15. minutě první půle byl výsledek 13:7 pro Slavii. Pak již Jablonečtí srovnali hru a pomalu začali stahovat náskok, což se povedlo až na poločasových 18:16.

Druhá půle probíhala podobně jako první, slávisté opět přidali, vytvořili si 5ti brankové vedení a výsledek udržovali. Jabloneckým se vyskytla šance na zvrat ve 40. minutě utkání, když Slavia vedla 25:20. Hostům se povedlo stáhnout na 25:23 a pak nastalo hluché místo, kdy 5 minut oba týmy nebyly schopné vstřelit branku.

Místo, aby Jablonečtí otočili utkání, přestala se dařit střelba, naopak, tým vytvořil několik zbytečných technických chyb a soupeř opět zkušeně dovedl utkání do vítězného konce.

Trenér hostů František Dědeček k zápasu uvedl: „Je to škoda, jsme měli blízko k bodům, bohužel, začátek utkání rozhodl. Dobře zachytal brankář Chaloupka, na křídlech se dařilo Krčkovi, Hartigovi, Tomášovi i Šatavovi, trošku za očekáváním zůstaly spojky, Patrik Trejbal sice vstřelil 8 branek , ale z toho 4 ze sedmiček a Tomáš Hána se taky v určitých momentech trápil. Ale čeká nás derby a chceme v něm předvést co nejlepší výkon.“

Už v sobotu 4.11. se v Jablonci odehraje derby, kdy přijede sousední Liberec a utkání začíná v městské hale již tradičně od 17 hodin.

Sestava a branky : Chaloupka, Frýda – Trejbal P. 8, Hartig 5, Krčka 5, Hána 4, Šatava 3, Tomáš 2, Novotný 2, Smrček, Albani