V přeplněném jabloneckém bazénu se na bloky postavilo více jak dvě stovky plavců ze sedmi oddílů Libereckého kraje. Jablonecký plavecký oddíl Bižuterie zastupovalo 52 nadějných plavců vesměs v žákovských kategoriích.

Domácí plavci využili domácího prostředí a přítomnosti rodičů i prarodičů na galerii bazénu a vedli si ze všech přítomných plaveckých klubů nejlépe. Celkový součet 52 zlatých medailí pro Bižuterii je výsledkem jak pilnosti závodníků v tréninku, tak pečlivosti i snahy všech trenérů. Krajský přebor přinesl i 30 stříbrných a 16 bronzových medailí, které vybojovali vesměs další nadějní plavci. Mezi startujícími byli dva nejlepší plavci oddílu Bižuterie v současnosti, ale ti se předvedli jen ve vítězných štafetách. Startovala jak reprezentantka Tereza Grusová, druhá v letošních tabulkách na 100 znak, tak i Eda Trunečka, držící páté místo na 200metrů prsa. Oba se společně i úspěšně zhostili komentování závodů a jen si odskočili ke svým povinnostem ve štafetách.

V jejich šlépějích má nakročeno další talent Bižuterie (roč. 2003) Jakub Bursa, který na těchto přeborech 7 x zvítězil a byl ve 4 vítězných štafetách. Jakub již je v reprezentaci jako mladší junior a drží ve své kategorii nejlepší letošní časy např. na 400 metrů volný způsob nebo i na 400 metrů polohový závod. Vícenásobnými mistry kraje jsou i další plavci Bižuterie z těch mladších – Ondřej Grus (2006) 6 x zlatý a 2x za štafety, Zdeňka Janatová (2007) 5x zlatá a 2x za štafety a 1x stříbrná, Veronika Grusová (2008) 4x zlatá, Šimon Danilevič (2008) 3x zlatá a 1x stříbrná, František Harakaĺ´ (2007) 3x zlatá a 2x za štafety, 2 x stříbrný, Markéta Pěničková (2008) 3 x zlatá a 1x stříbrná.

Kromě Jakuba Bursa bodovali itaké někteří „starší“ jako 5 x zlatý Max Prošek (2003), 4 x zlatý Zdislav Duňka (2004) a 1x stříbrný. První úspěch zaznamenali i ti nejmladší v podobě zlaté medaile Julie Klápšťová (2006), Klára Lutovská (2008) a Jan Janata (2009).
Tím ale výčet medailí ještě nekončil, umístění na stupních vítězů získala ještě řada dalších domácích závodníků. Většina z nich si taky vytvořila osobní rekordy.

Krajské přebory jsou jen předvojem zimních mistrovství Česka, na která se svými časy nominuje přibližně 20 plavců Bižuterie. Ta se konají v prosinci t.r. v Chomutově, Kopřivnici, Trutnově či Prostějově. První na řadě jsou 10ti letí, a to již 2.prosince v Chomutově. Tam budou jablonecké plavání reprezentovat Zdeňka Janatová a František Harakaĺ.