Největší letošní český závod v olympijském triatlonu (1,5 – 40 – 10 km) se uskutečnil v Karlových Varech, jel se jako Evropský pohár a mezi ženami kralovala jablonecká Radka Vodičková v reprezentačním dresu.

Radka poprvé po dvou měsících absolvovala desetikilometrový běh, léčila únavovou zlomeninu nártu, a i když s během nebyla spokojena, vyhrála a průběžně vede EP.

„Zranění bylo k něčemu dobré, lékaři mi zjistili vrozenou anomálii, kterou budu řešit ortopedickou vložkou,“ osvětlila své zranění odchovankyně jabloneckého triatlonu. Radka bojovala od startu na špici ve dvojici s anglickou závodnicí Vanessou Raw, kterou v závěru o dvacet vteřin porazila.

Do Evropského poháru byli zařazeni dva další závodníci TJ Bižuterie, ale jak Jitka Šimáková po plavání, tak i Michal Francke při cyklistice pro zdravotní potíže vzdali.

Abnormální či nenormální porci si o víkendu naložil starší z bratrů Franckeových Jan, který absolvoval v okolí Máchova jezera všechny disciplíny Doksymana a vždy stál na bedně!

Dopoledne obsadil třetí místo v plaveckém závodě na 750 metrů, když stříbrný byl oddílový kolega Pavel Mužíček.

Ten si pohlídal po hodině další plaveckou štreku na 3000 metrů a zde byl Jan „Venca“ Francke druhý. Po další hodinové přestávce byl odstartován sprint triatlon (0,75 – 20 – 5 km), který Francke vyhrál systémem start – cíl, když na něj zle dotíral další absolvent všech disciplín Petr Vabroušek, několikanásobný účastník Ironmana na Havaji.

Na nedělním hlavním závodu Doksymana na polovičních tratích dlouhého triatlonu (2 – 92 – 22 km) se na startu prezentovalo 150 závodníků a plaveckou část „Venca“ vyhrál.

V cyklistické části vytvořil dvojici s Bryndou z Labe tri clubu, ale oba po 20 km strojovým tempem předjel Vabroušek. Patnáct kilometrů před cílem kola měl jablonecký závodník krizi, ale třetí místo uhájil a při běhu se mu jej podařilo udržet.

„Splnil jsem si svůj cíl, co start to stupně vítězů. Teď mám ale problémy i chodit, jak mě bolí nohy,“ zhodnotil svůj zdravotní stav v pondělí jablonecký triatlonista.

Výsledky EP – Karlovy Vary: Muži: 1.Ospalý (ČR) 1:49:43,5, 2. Keane (Irsko) 1:49:44,7, 3. Lescure (Francie) 1:49:50,1. Ženy: 1. Vodičková (ČR) 2:03:51,5, 2. Raw (Anglie) 2:04:13,2, 3. Szabo (Maďarsko) 2:05:37,4.

Doksyman: 1. Petr Vabroušek (Zlín) 4:13:31 hod., 2. Brynda (Labe tri club) 4:20:21, J. Francke (Bižuterie) 4:30:12.