Vrcholem pro jablonecké plavce byly mistrovství republiky a pohárové závody desetiletých a jedenáctiletých žáků. „Na mistrovství republiky dvanáctiletých v Trutnově jsme měli tři účastníky. Byli to Eva Hujerová, Štěpán Tomek a Aneta Svobodová. Mezi třináctiletými startoval jediný, Jakub Bursa," uvedl trenér.

ROSTE NOVÝ TALENT

Ten je v současné době největší nadějí oddílu TJ Bižuterie. Získal z šesti startů pět zlatých a jednu stříbrnou. Za vítězem ale zaostal jen o pár vteřin. Ve většině disciplín si může už teď, díky svým výkonům, měřit síly s o rok staršími závodníky. A v několika by dokonce vyhrál, třeba čtyři sta metrů polohový závod. „Ve svém ročníku narození převyšuje soupeře o třídu. Je opravdu velkým příslibem," zdůraznil Štěpán Matek.

Mezi čtrnáctiletými plavci měla TJ Bižuterie želízko v ohni v Matěji Volechovi. Nejlepší umístění, které si vyplaval, bylo osmé místo na patnáct set metrů volný způsob. „Jeho časy se pohybovaly kolem jeho osobních rekordů, takže výkon velmi slušný," okomentoval trenér dalšího úspěšného jabloneckého plavce.

PLAVALI I NA POHÁRU

Jablonečtí mládežníci se také zúčastnili pohárových závodů České republiky, které se konají v předžákovských kategoriích deseti a jedenáctiletých, zvlášť pro Čechy a Moravu. I tam plavci TJ Bižuterie získali medaile.

V Poháru ČR deseti a jedenáctiletých se dařilo trojici Ondřej Grus, Martina Peroutková, Anežka Zemlerová. „Jmenovat mohu také například Matouše Martinku, který na padesát metrů motýl vyhrál, na sto metrech byl druhý. V těchto kategoriích ročníku 2006 už se krystalizuje, kdo by mohl být další plaveckou nadějí," vysvětlil Štěpán Matek.

Vrchol závodů na konci minulého roku bylo Mistrovství republiky seniorů a dorostu, které se konalo v Plzni.

Ani tam plavci z Jablonce nechyběli. Nejlepší z našich byli Eda Trunečka a Tereza Grusová.

MÁ NOVÉ OSOBÁKY

Ta startovala ve znakových disciplínách padesát, sto a dvě stě metrů. A brala medaile ve všech disciplínách kategorie open," řekl trenér a dodal, že vždy skončila jen těsně za olympioničkami Simonou Baumrtovou a Bárou Závadovou. Tereze Grusové patřily mistrovské tituly v kategorii staršího dorostu. „Na všech tratích, kromě dvoustovky, zaplavala své historicky nejlepší výkony. Na padesát a sto metrů znak si vytvořila nové osobní rekordy," pochválil svěřenkyni kouč.